Dobré noviny
Autori dramatických textov sa môžu prihlásiť do súťaže
TASR
TASR

Autori dramatických textov sa môžu prihlásiť do súťaže

Bez popisu
Bez popisu — Foto: TASR - Štefan Puškáš

Literáti a tvorcovia pôvodných divadelných hier v slovenskom a českom jazyku sa do 31. januára môžu zapojiť do 17. ročníka súťaže Dráma 2017.

Bratislava 2. januára (TASR) – Literáti a tvorcovia pôvodných divadelných hier v slovenskom a českom jazyku sa do 31. januára môžu zapojiť do 17. ročníka súťaže Dráma 2017.

Vyhlásil ju Divadelný ústav a Činohra Slovenského národného divadla (SND) s partnerom súťaže Rozhlas a televízia Slovenska – Rádio Devín.

Súťaž je anonymná a jej vyhodnotenie sa tradične uskutoční na festivale Nová dráma / New drama 2017 v Bratislave. Opäť tam bude aj verejná prezentácia finálových textov prostredníctvom inscenovaného čítania v programe Trojboj.

Autor víťazného textu získa odmenu v hodnote 1000 eur. Činohra SND udelí špeciálnu cenu, ktorou je naštudovanie vybranej hry vo forme scénického čítania v Modrom salóne SND v jednej z nasledujúcich divadelných sezón. Partner súťaže udelí svoju cenu – naštudovanie textu v podobe rozhlasovej hry alebo inscenovaného čítania v Rádiu Devín. Texty finalistov súťaže budú publikované v elektronickej publikácii Dráma 2016 - 2017.

Štatút súťaže s prihláškou a podmienkami sú na internetových stránkach Divadelného ústavu.

Už ste čítali?