Hokejisti Kings oslavovali v uliciach Los Angeles
SITA
SITA

Hokejisti Kings oslavovali v uliciach Los Angeles

Trasu oslavnej jazdy lemovali tisíce priaznivcov, aby naživo videli cennú trofej a hlasivkami mohli podporiť svojich miláčikov.

LOS ANGELES 15. júna - Hokejisti tímu zámorskej hokejovej NHL Los Angeles Kings majú za sebou triumfálnu jazdu ulicami najväčšieho kalifornského mesta v poschodovom autobuse s otvorenou strechou, počas ktorej sa tešili s množstvom fanúšikov z premiérového zisku prestížneho Stanleyho pohára v 45-ročnej histórii klubu.

Trasu oslavnej jazdy lemovali tisíce priaznivcov, aby naživo videli cennú trofej a hlasivkami mohli podporiť svojich miláčikov. Vrcholom celej akcie bol okamih, pri ktorom kapitán "kráľov" Dustin Brown dvihol nad hlavu pohár pre halou Staples Center.

Práve v tomto stánku sa hokejistom Kings podarilo získať trofej, keď v pondelok večer zdolali hráčov New Jersey Devils 6:1 a celú finálovú sériu uchmatli vo svoj prospech v pomere 4:2.

"Pre nás všetkých tento okamih znamenal veľa, naše pocity je len veľmi ťažké opísať. Pre tieto momenty sa oplatí žiť a hrať hokej. Je krásne počuť a vidieť všetku tú podporu kričiacich fanúšikov," povedal Dustin Penner.

Všetci hráči úradujúceho šampióna zámorskej profiligy si celú parádu užívali. Zabávali sa so Stanleyho pohárom či s priaznivcami. Po niekoľkodňových oslavách sa väčšina z nich zhodla na tom, že niečo podobné by dokázali absolvovať aj každý rok.

"Je to tak krásne, že by bolo priam hriechom, keby sme sa o niečo podobné nepokúsili aj v budúcnosti," uviedol slovinský útočník Anže Kopitar a tréner Darryl Sutter pokračoval: "Len sa pozrite na tváre všetkých fanúšikov. Je to okamih, ktorý si zapamätám do konca života. Je to jednoducho neskutočné." Pre kouča Suttera to bol pritom veľmi zaujímavý súťažný ročník, keďže kormidelníkom tímu Kings sa stal až v polovici práve skončenej sezóny.

Hokejisti Kings teraz majú celé leto na to, aby naplno absorbovali úspech, ktorý získali. Nielenže pre klub vybojovali premiérový titul v NHL, ale podarilo sa im to z ôsmeho miesta tabuľky Západnej konferencie po základnej časti.

Vo všetkých štyroch sériách play-off viedli 3:0, dvakrát dovolili súperom uhrať jedno víťazstvo, vo finále "diablom" dve. "Sami sme neočakávali takúto sezónu," poznamenal obranca Rob Scuderi, ktorého tvár stále "krášlia" čierne stehy na nose po zákroku Steva Berniera, ktorý v konečnom dôsledku rozhodol o triumfe Kings v záverečnom šiestom súboji finále.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…