Dobré noviny
Hokejisti Kings oslavovali v uliciach Los Angeles
SITA
SITA

Hokejisti Kings oslavovali v uliciach Los Angeles

Trasu oslavnej jazdy lemovali tisíce priaznivcov, aby naživo videli cennú trofej a hlasivkami mohli podporiť svojich miláčikov.

LOS ANGELES 15. júna - Hokejisti tímu zámorskej hokejovej NHL Los Angeles Kings majú za sebou triumfálnu jazdu ulicami najväčšieho kalifornského mesta v poschodovom autobuse s otvorenou strechou, počas ktorej sa tešili s množstvom fanúšikov z premiérového zisku prestížneho Stanleyho pohára v 45-ročnej histórii klubu.

Trasu oslavnej jazdy lemovali tisíce priaznivcov, aby naživo videli cennú trofej a hlasivkami mohli podporiť svojich miláčikov. Vrcholom celej akcie bol okamih, pri ktorom kapitán "kráľov" Dustin Brown dvihol nad hlavu pohár pre halou Staples Center.

Práve v tomto stánku sa hokejistom Kings podarilo získať trofej, keď v pondelok večer zdolali hráčov New Jersey Devils 6:1 a celú finálovú sériu uchmatli vo svoj prospech v pomere 4:2.

"Pre nás všetkých tento okamih znamenal veľa, naše pocity je len veľmi ťažké opísať. Pre tieto momenty sa oplatí žiť a hrať hokej. Je krásne počuť a vidieť všetku tú podporu kričiacich fanúšikov," povedal Dustin Penner.

Všetci hráči úradujúceho šampióna zámorskej profiligy si celú parádu užívali. Zabávali sa so Stanleyho pohárom či s priaznivcami. Po niekoľkodňových oslavách sa väčšina z nich zhodla na tom, že niečo podobné by dokázali absolvovať aj každý rok.

"Je to tak krásne, že by bolo priam hriechom, keby sme sa o niečo podobné nepokúsili aj v budúcnosti," uviedol slovinský útočník Anže Kopitar a tréner Darryl Sutter pokračoval: "Len sa pozrite na tváre všetkých fanúšikov. Je to okamih, ktorý si zapamätám do konca života. Je to jednoducho neskutočné." Pre kouča Suttera to bol pritom veľmi zaujímavý súťažný ročník, keďže kormidelníkom tímu Kings sa stal až v polovici práve skončenej sezóny.

Hokejisti Kings teraz majú celé leto na to, aby naplno absorbovali úspech, ktorý získali. Nielenže pre klub vybojovali premiérový titul v NHL, ale podarilo sa im to z ôsmeho miesta tabuľky Západnej konferencie po základnej časti.

Vo všetkých štyroch sériách play-off viedli 3:0, dvakrát dovolili súperom uhrať jedno víťazstvo, vo finále "diablom" dve. "Sami sme neočakávali takúto sezónu," poznamenal obranca Rob Scuderi, ktorého tvár stále "krášlia" čierne stehy na nose po zákroku Steva Berniera, ktorý v konečnom dôsledku rozhodol o triumfe Kings v záverečnom šiestom súboji finále.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…