Dobré noviny
Ako by vás namaľoval Ľudovít Fulla? Táto stránka vygeneruje váš portrét v štýle jeho tvorby
Dobré noviny
Dobré noviny

Ako by vás namaľoval Ľudovít Fulla? Táto stránka vygeneruje váš portrét v štýle jeho tvorby

Na internete sa objavila stránka, ktorá vám v okamihu vygeneruje portrét ako od Ľudovíta Fullu.

BRATISLAVA 29. septembra - Kto by nechcel mať vlastný portrét od významného slovenského maliara a ilustrátora Ľudovíta Fullu?

Žiaľ, jeden z našich najvýznamnejších umelcov už nie je medzi nami, avšak portrét v štýle jeho tvorby môžete mať aj tak! A to vďaka unikátnej webovej stránke Ondreja Jóba s názvom Fulla Generátor.

Fulla Generátor je online aplikácia, ktorá na základe zadaného mena vygeneruje portrét v štýle Fullových kresieb z rokov 1959–1960. Hoci diela z tohto obdobia možno nepatria k Fullovým najcharakteristickejším, ako predloha boli vybrané z pragmatických dôvodov — ich schematickosť a štylizácia, jednoduchá lineárna kresba podfarbená zdanlivo nesúvisiacimi farebnými plochami, je totiž pomerne ľahko digitálne replikovateľná, uvádza sa na stránke.

Algoritmus generátora pretransformuje zadané meno na sústavu 60 parametrov, ktoré následne vizualizuje vo forme mužského alebo ženského portrétu, pričom každý portrét je unikátny, uvádza ďalej na stránke Ondrej Jób.

Vygenerovať si vlastný portrét podľa vlastného mena je pritom veľmi jednoduché. Stačí zadať meno a portrét je v okamihu na svete. Ak sa vám páči, môžete si ho stiahnuť alebo poslať e-mailom.

S Fulla Generátorom si užijete veľa zábavy. Tak napríklad toto je výsledok po zadaní mena "Dobré noviny".

Dobré noviny podľa Fulla Generátora.
Dobré noviny podľa Fulla Generátora. Foto: Fulla Generátor

Ľudovít Fulla

Ľudovít Fulla (* 27. február 1902, Ružomberok – † 21. apríl 1980, Bratislava) bol slovenský maliar, grafik, ilustrátor, scénograf a výtvarný pedagóg. Je považovaný za jedného zo zakladateľov moderného maliarstva a grafiky na Slovensku. Inšpiroval ho najmä slovenský folklór. Fullove tapisérie sú považované za základné diela tohto umenia na Slovensku. Ako ilustrátor sa zapísal do povedomia výtvarným spracovaním ľudových rozprávok Pavla Dobšinského.

Už ste čítali?