Dobré noviny
Nech žije Rusko, napísal Depardieu v liste Putinovi
SITA
SITA

Nech žije Rusko, napísal Depardieu v liste Putinovi

Depardieu je v Rusku veľmi obľúbený, nakrúca tam filmy, robí reklamy. Ľudskoprávni aktivisti však kritizujú jeho vystúpenia na niektorých podujatiach.

PARÍŽ 4. januára - Vodka namiesto vína, tak bude znieť nové motto francúzskeho herca Gérarda Depardieua, ktorý sa pre nesúhlas s navrhovanou milionárskou daňou rozhodol opustiť Francúzsko, uviedla rakúska televízia ORF.

Vo štvrtok podpísal ruský prezident Vladimir Putin dekrét pre "priateľa" Depardieua, na základe ktorého známy francúzsky herec dostane ruské občianstvo. Ruské televízne stanice v piatok zverejnili Depardieuov list plný chvály na Putina. Dokonca v ňom prisľúbil, že sa bude učiť po rusky.

Hovorca francúzskeho herca sa k veci však vyjadroval zdržanlivo. Z lásky k Rusku a k Putinovi chce 64-ročný herec údajne zmeniť svoju národnosť. "Áno, požiadal som o pas a teší ma, že mojej prosbe bolo vyhovené," citoval hercov list prvý kanál ruskej televízie. "Hovoril som o tom dokonca s prezidentom Francoisom Hollandom. On vie, že si vášho prezidenta Vladimira Putina veľmi vážim a že je to obojstranné," hovorí sa v texte listu.

Depardieu je v Rusku veľmi obľúbený, nakrúca tam filmy, robí reklamy. Za priateľa ho označil aj Putin. Ľudskoprávni aktivisti však kritizujú jeho vystúpenia na podujatiach ako napríklad na počesť promoskovského čečenského prezidenta Ramzana Kadyrova. "Môj otec bol komunista a počúval Radio Moskva. Je to súčasť mojej kultúry," píše ďalej Depardieu v liste ruským novinárom, ktorý sa končí výzvou: Nech žije Rusko!

"Len čo sa bohatí Európania dozvedia viac o výhodnom ruskom daňovom systéme (v Rusku platí jednotná 13-percentná daň z príjmu), dôjde k masovej imigrácii," napísal na Twitteri ruský vicepremiér Dimitrij Rogozin.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…