Dobré noviny
Ferguson unikol žalobe
Juraj Mička
Juraj Mička

Ferguson unikol žalobe

Futbal zažil na Druhý sviatok vianočný výnimočnú situáciu, keď po búrlivej reakcii Sira Alexa Fergusona na rozhodcov v zápase Manchestru United proti Newcastlu sa ho Futbalová Asociácia rozhodla nepotrestať.

Štyri roky po spustení kampane s názvom „Rešpekt“, zameranej na zlepšenie správania hráčov a trénerov voči rozhodcom, sa preto hranice toho, čo je a nie je prijateľné zdajú veľmi nejasné.

Nie vždy je ale rozhodnutie asociácie slepé ako v stredajšom zápase. V ten istý deň kritikou na rozhodcov nešetrili ani tréneri Roberto Mancini (Manchester City) a Harry Redknapp (QPR), za čo im hrozí trest. Mancini sa po prehre svojho tímu so Sunderlandom na adresu rozhodcu vyjadril, že rozhodca toho zjedol na Vianoce príliš veľa. Harry Redknapp zase štuchol do rozhodcu a jeho asistenta, ktorému adresoval, že by mal navštíviť očnú optiku.

Na rozdiel od spomínaných trénerov, rozhodnutie rozhodcu nenahlásiť Fergusona za jeho výlev zlosti necháva kouča United bez trestu. Celá situácia môže tým pádom vyznievať tak, že v Barclays Premier League sa dá čokoľvek prehliadnuť. Rozhodca ale považoval hromživý nájazd Fergusona na svoju osobu a ďalších dvoch rozhodcov vrámci hraníc primeranej komunikácie.

Tréner Newcastlu po zápase prezradil: „Mike Dean (rozhodca) sa môže cítiť mierne sklamaný z toho, že nič nepodnikol. Bol na neho kladený veľký tlak. Niekedy sa stáva, že ak sa spätne pozriete na zápas, dostanete pocit, že ste mohli konať inak.“

Zápas Manchestru s Newcastlom však našťastie dopadol aj napriek incidentu pre diablov úspešne (4:3) a futbalové výsledky hráčov radia United na prvé miesto ligy s náskokom sedem bodov.

Zdroj: dailymail.co.uk, manutd.com

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…