Dobré noviny
Peter Sagan je nový Merckx, tvrdí Giovanni Lombardi
SITA
SITA

Peter Sagan je nový Merckx, tvrdí Giovanni Lombardi

Taliansky excyklista sa domnieva, že mladý Slovák má pred sebou skvelú kariéru a nezmazateľne sa zapíše do historických štatistík svetovej cyklistiky.

RÍM 27. decembra - Bývalý taliansky cyklista a víťaz bodovacej súťaže na olympijských hrách 1992 v Barcelone Giovanni Lombardi označil Slováka Petra Sagana za "nového Eddyho Merckxa".

Štyridsaťtriročný Lombardi, ktorý Sagana prirovnal k štvornásobnému víťazovi Tour de France, sa domnieva, že mladý Slovák má pred sebou skvelú kariéru a nezmazateľne sa zapíše do historických štatistík svetovej cyklistiky.

"Sagan môže skutočne uspieť na viacerých frontoch. On je nový Merckx. Má len 22 rokov a už toho veľa ukázal na pretekoch Grand Tour. Získal zelený dres na Tour de France a niet pochýb o tom, že ide o veľký talent," povedal na adresu žilinského rodáka Lombardi pre CyclismActu.net.

Talian pochválil šprintéra z tímu Liquigas-Cannondale najmä za jeho schopnosť rýchlo sa učiť, prispôsobiť sa podmienkam a zároveň napredovať. "Má skúsenosti z cyklokrosu i horskej cyklistiky, to len dokazuje jeho talent. Je schopný vyrovnať sa s problémami na ceste," dodal Lombradi.

Peter Sagan v stredu podľa portálu Cyclism Actu potvrdil svoj program na úvod nadchádzajúceho kalendárneho roka. Slovák, ktorý bude v lete obhajovať prvenstvo v bodovacej súťaži na Tour de France, začne sezónu na pretekoch Tour de San Luís v Argentíne, ktoré sa uskutočnia od 21. do 27. januára. Na Sagana, ktorého prezývajú Tourminátor či Rambo, čakajú o. i. aj preteky Okolo Ománu, ďalej Tirreno - Adriatico či Miláno - San Remo.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…