Oddych v znamení Európy
Dobré noviny
Dobré noviny

Oddych v znamení Európy

Vianoce sú už za nami, ale neznamená to, že skončil čas darčekov a oddychu. Z každého si treba užívať po dúškoch a v pravidelných intervaloch. Ak ste sa po celý rok nezastavili a pracovali od svitu do mrku, zaslúžite si relax.

Veríme, že s nami súhlasíte. Ak je tomu tak, máme pre vás zaujímavé tipy na kvalitnú dovolenku. Nemáte dostatok času, alebo veľa peňazí nazvyš? Hľadáte skvelý kompromis rozumnej ceny a dní plných zážitkov? Dovoľte, aby sme vám poradili.

Dovolenka v Bulharsku je vhodná pre rodiny s deťmi, ale aj pre mladých ľudí bažiacich po nespútanej zábave. V ponuke je viacero rezortov, takže je veľmi ľahké nájsť pre vás ten najvhodnejší. V prípade, že ste vyznávačom športových aktivít, ste na správnej adrese. Bulharsko je rajom pre vodné športy, turistiku (viac ako 35 000 km označených turistických chodníkov), ponúka výborné možnosti zjazdového lyžovania i kvalitné stopy pre bežkárov. Nesmieme opomenúť ani tamojšiu kuchyňu. Národným jedlom je studená jogurtová polievka s uhorkou, paprika alebo baklažán plnený mäsom a poriadne korenené rolky z mletého mäsa. K dispozícii máte široký výber čerstvého ovocia, mnoho stánkov s rôznymi druhmi rýchleho občerstvenia. Vo chvíľach dokonalej pohody si môžete vychutnávať mimoriadne obľúbenú silno sladenú kávu. Už je iba na vás, či si všetky tieto informácie overíte na vlastnej koži.

Sľúbili sme vám viac ako jeden typ na skvelú dovolenku. Európa ostáva naším cieľom aj naďalej. Ešte lepšou správou je, že nemusíte nikam cestovať. Stačí sa pozrieť okolo seba. V dámskom magazíne www.dianka.sk odporúča redakcia naše Tatry a rôzne aquaparky. Krajina, v ktorej žijeme, je malá a v rámci Európy skutočné maličká. Avšak o to viac krás ukrýva. Veď kto iný sa môže pochváliť nespočetným množstvom termálnych a minerálnych prameňov, desiatkami jedinečných jaskynných útvarov, najkrajšími hradmi a zámkami? Plným právom sme boli podľa vydavateľstva Lonely Planet, zvolení v top 10 najlepších destinácii roku 2013. S propagáciou nášho kúsku Zeme, nám s istotou pomôže aj to, že metropola východu Košice, získala titul Európske hlavné mesto kultúry na rok 2013.

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…