Dobré noviny
Hádzanár Straňovský získal s Barcelonou Ligový pohár
SITA
SITA

Hádzanár Straňovský získal s Barcelonou Ligový pohár

Hádzanári FC Barcelona-Intersport sa stali víťazmi Ligového pohára v Španielsku.

VIGO 23. septembra - Slovenský hádzanársky reprezentant Martin Straňovský si skrášlil tohtoročné vianočné sviatky triumfom v španielskom Ligovom pohári (Copa ASOBAL).

Dva dni pred Štedrým dňom sa 27-ročný ľavý krídelník tešil so spoluhráčmi z FC Barcelona-Intersport zo zisku trofeje v 23. edícii súťaže, na ktorej sa v závere týždňa vo Vigu zúčastnili štyri najlepšie tímy z aktuálnej ligovej tabuľky.

Barcelončania potvrdili úlohu hlavného favorita, keď v semifinále zdolali Reale Ademar León 34:25 (14:12) a vo finále BM Atlético Madrid 32:24 (13:13). Novozámčan Straňovský sa proti svojmu bývalému klubu z Leónu, za ktorý ešte pred rokom nastúpil v Ligovom pohári pri finálovej prehre s Barcelonou (27:28), a ani proti tímu z hlavného mesta strelecky nepresadil.

Aj tak sa však od svojho letného príchodu do barcelonského družstva radoval už z tretieho úspechu po zisku Katalánskeho pohára a Španielskeho superpohára z úvodu sezóny.

Katalánci sa vďaka obhajobe lanského prvenstva stali víťazmi Ligového pohára už ôsmykrát a v doterajšej histórii tejto súťaže sú najúspešnejší. Na turnaji Copa ASOBAL hrajú od sezóny 1990/1991 štyri najlepšie tímy po prvej polovici aktuálneho ročníka najvyššej španielskej súťaže Liga ASOBAL.

O súčasnej dominancii hádzanárov FC Barcelona-Intersport svedčí aj fakt, že svojho najväčšieho rivala na domácej scéne BM Atlético Madrid zdolali už tretíkrát v sezóne (predtým v Španielskom superpohári 34:31 a v lige 25:22). Aj vďaka tomu môže prísť Martin Straňovský dobre naladený na zraz mužskej reprezentácie SR, ktorá sa stretne 27. decembra v Trnave.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…