Dobré noviny
Otec zobral svojho syna na dobrodružnú cestu. Učil ho hodnotám života
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

Otec zobral svojho syna na dobrodružnú cestu. Učil ho hodnotám života

Otec zobral svojho 8-ročného syna na dobrodružnú cestu po Číne.
Otec zobral svojho 8-ročného syna na dobrodružnú cestu po Číne. — Foto: reprofoto/mymodernmet

Svojho syna chcel prostredníctvom zážitkov a skúseností naučiť zvládať ťažkosti života a odovzdať mu hodnoty, ktoré sú v živote dôležité. Preto sa vydali na týždennú dobrodružnú výpravu, na ktorej si museli vystačiť iba s 13 eurami.

PEKING 15. júla - Úlohou rodičov je vychovať zo svojich detí dobrých ľudí, ktorí sa budú v živote vedieť o seba postarať. Mali by im odovzdať správne hodnoty a nasmerovať ich na správnu cestu. Tento otecko sa do toho ochotne pustil a rozhodol sa odovzdať niektoré poznatky a skúsenosti o živote celkom dobrodružne.

Škola života

Otec Pu Wei chcel naučiť svojho 8-ročného syna, menom Dou Ge, zvládať ťažkosti života, priučiť ho skromnosti, vľúdnosti a láskavosti. Niektoré veci však človek najlepšie pochopí, keď ich zažije na vlastnej koži, a tak si ich aj najlepšie zapamätá. Zobral preto svojho syna na celotýždňový výlet, kedy si všetko nevyhnutné zbalili do ruksakov a mali so sebou iba 100 yuanov, čo je približne 13 eur, ktoré im mali vystačiť na celý týždeň. Počas 7-dňového "pretĺkania sa" naprieč Čínou ho chcel naučiť niektoré dôležité veci o živote a z učenia sa týmto spôsobom razom spravilo jedno veľké dobrodružstvo.

Svoju cestu absolvovali buď peši, alebo stopom, pričom celkovo takto prešli asi 600 kilometrov. Mnoho ľudí ich ochotne odviezlo alebo im ponúklo nejaké jedlo, počas svojich ciest však aj veľa manuálne pracovali výmenou za strechu nad hlavou či stravu u domácich. Prostredníctvom týchto životných skúseností učil otec svojho syna, aká je hodnota práce a naučil ho aj vďačnosti a štedrosti voči ostatným, pričom sa mu celý čas snažil ísť príkladom.

Nadšení pre dobrodružstvo

Mladý chlapec bol z celého dobrodružstva nadšený, čo prispievalo k úspešnosti celého nápadu zameraného na nadobúdanie skúseností. "Dou Ge je prirodzene zvedavý a veľmi ma poháňalo vpred, keď som každodenne počas tohto výletu videl, ako chce objavovať nové veci," priznal jeho otec na portáli Weibo. Dobrodružný duch jeho syna mu bol podporou pokračovať v začatej ceste aj keď sa vyskytli náročnejšie chvíle. No niet divu, chlapec má má nadšenie pre dobrodružstvo istotne aj v génoch. Jeho otec je totižto známy tým, že ako prvý Číňan z ich mesta Shaanxi pokoril majestátny Mount Everest.

O zážitky zo svojej cesty sa podelili aj na internete. Prostredníctvom nasledujúcich fotiek môžete nahliadnuť do zákutí ich výpravy.

— Foto: reprofoto/mymodernmet
— Foto: reprofoto/mymodernmet
— Foto: reprofoto/mymodernmet
— Foto: reprofoto/mymodernmet

Už ste čítali?