Dobré noviny
Korytnačka nevládala chodiť, dostala vozík vyrobený z Lega
Radka Turoňová
Radka Turoňová

Korytnačka nevládala chodiť, dostala vozík vyrobený z Lega

Blade so svojím vozíkom z Lega.
Blade so svojím vozíkom z Lega. — Foto: Youtube/Ruptly TV

Keď majú zvieratká zdravotné problémy, musia sa zveriť do rúk ľudí. Poniektorí však vymyslia takú pomoc, aká sa len tak nevidí. Jasným príkladom je aj istá korytnačka, ktorá má invalidný vozík vyrobený z Lega.

BERLÍN 16. júla - Len nedávno sme písali o korytnačke, ktorá dostala pancier z 3D tlačiarne a už je to ďalšia, ktorá predstavuje z hľadiska originálneho riešenia problému konkurenciu. Blade má totiž metabolické ochorenie kostí, čo jej značne sťažovalo schopnosť nosiť svoj pancier. A tak dostala pomocníka v podobe častí zo stavebnice Lego.

Odporúčame:

Zranená korytnačka nosí pancier z 3D tlačiarne. Ako prvá na svete

 

Nápad vďaka synovej hračke

Keď si nemecká majiteľka Iris Plestová všimla, že s jej zvieratkom nie je všetko v poriadku a je akési pomalé, zamierila k zverolekárovi. Ten pre ňu nemal príliš pozitívnu správu. „Kosti boli ako z gumy a svalstvo sa zmenšilo,“ povedal veterinár Carsten Plischke pre CNET s tým, že zvieratá majú pri pohybových problémov, na rozdiel od ľudí, značne sťažené možnosti riešenia a pomôcok.

Naraz dostal Plischke nápad vďaka hračke svojho syna, legendárneho Lega. Originálny vozík má korytnačka pripojený na spodnú časť tela, pričom sa môže poháňať vďaka svojim končatinám. No už zďaleka nemusí vynaložiť toľko energie, čo predtým. 

Korytnačí invalidný vozík sa podľa CNET skladá zo šiestich častí, ktoré prispievajú k mobilite, vrátane štyroch koliesok. Všetky časti sú ku korytnačke prilepené špeciálnym lepidlom, takže táto pomôcka je vlastne neškodná, no zároveň nápomocná aj v tom, že časom sa možno pohybové schopnosti Blade zlepšia. Momentálne vyzerá vďaka vozíku z Lega tak trochu ako hračka, no hlavné je, že problémy, ktoré trápili Blade aj majiteľku, sú konečne zažehnané.

Už ste čítali?