Dobré noviny
Agentúra Associated Press ocenila speváčku Adele
SITA
SITA

Agentúra Associated Press ocenila speváčku Adele

Speváčka Adele triumfovala v ankete, ktorú v minulosti ovládli Lady Gaga, Taylor Swift a Tina Fey. Je osobnosťou roka v zábavnom priemysle.

BRATISLAVA 21. decembra - Anglická speváčka Adele je podľa americkej agentúry Associated Press (AP) osobnosťou roka v zábavnom priemysle.

Hviezda z Londýna v hlasovaní vyše 130 novinárov porazila americkú country-popovú speváčku Taylor Swift aj juhokórejského hudobníka Psya. Predchádzajúcimi víťazmi ankety sú speváčky Lady Gaga a Taylor Swift alebo komička Tina Fey.

Titul udeľuje AP človeku, ktorý mal v danom roku najväčší vplyv v kultúre a zábavnom priemysle. Adele tento rok síce nevydala žiaden album, no jej vlaňajšia štúdiovka 21 sa stále výborne predávala po celom svete. V októbri sa 24-ročná hviezda, ktorá je umelcom roka podľa magazínu Billboard, stala mamou. Otcom speváčkinho syna je jej partner Simon Konecki.

Adele sa na hudobnej scéne zjavila v roku 2006, keď jej kamarát zverejnil demo talentovanej speváčky na portáli MySpace. Spoločnosť XL Recordings jej následne ponúkla zmluvu a už o dva roky neskôr uzrel svetlo sveta debutový štúdiový album 19, ktorý pozitívne prijali kritici i verejnosť.

V roku 2009 si z udeľovania cien Grammy odniesla dve sošky - pre najlepšieho nováčika a za najlepší ženský popový spevácky výkon. Druhá štúdiovka 21 urobila z Adele jednu z najväčších súčasných hviezd a stala sa piatym najpredávanejším albumom všetkých čias vo Veľkej Británii. V historických štatistikách sa dokonca dostala pred legendárnu nahrávku Thriller (1982) Michaela Jacksona.

Pochádzajú z nej single Rolling in the Deep, Someone Like You, Set Fire to the Rain a Rumour Has It. Rodáčka z londýnskeho Tottenhamu zaň získala Grammy v najprestížnejšej kategórii Album roka a tiež Brit Award v kategórii Najlepší britský album. Na konte má dovedna už osem zlatých gramofónikov.

Už v roku 2011 ju magazín Billboard označil za interpreta roka a o rok neskôr ju televízia VH1 zaradila na piate miesto rebríčka 100 najlepších žien v hudbe. Podľa magazínu Time je Adele, ktorá nahrala titulnú pieseň k najnovšej bondovke Skyfall (2012), jedným z najvplyvnejších ľudí súčasnosti.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…