Dobré noviny
USA majú dvoch trénerov roka - Krzyzewského a Auriemmu
SITA
SITA

USA majú dvoch trénerov roka - Krzyzewského a Auriemmu

Anketu USA Basketball ovládli tréneri zlatých tímov z olympijských hier v Londýne.

COLORADO SPRINGS 20. decembra - Americké basketbalové výbery priviedli k zlatým medailám na olympijských hrách v Londýne najlepší tréneri USA v roku 2012. Basketbalová asociácia USA v stredu rozhodla, že ocenenie si zaslúžia obaja - Mike Krzyzewski aj Geno Auriemma.

Krzyzewski poskladal tím, ktorý suverénnym spôsobom obhájil prvenstvo z Pekingu, navyše so svojimi vysokoškolákmi z Duke University v tejto sezóne ešte ani raz neprehral. Taliansky rodák Auriemma trénuje už od roku 1985 študentky University of Connecticut a svoje skúsenosti so ženským basketbalom zúročil na olympijských hrách v Londýne ziskom zlata, už piateho za sebou pre USA.

"Naši dvaja tréneri vybudovali fantastické tímy, na ktoré mohli byť Spojené štáty právom hrdé. Od vstupu do reprezentačných programov ´kouč K´a Geno potvrdzovali svoje kvality, vplyv na hráčov a hráčky a odhodlanie niečo dokázať, obetovať sa," uviedol výkonný riaditeľ USA Basketball Jim Tooley.

Pre Krzyzewského nie je víťazstvo v ankete žiadnou novinou, ovládol ju už v rokoch 2006, 2007, 2008 a 2010. "Dostal som príležitosť viesť víťazné tímy, to v prvom rade znamená, som mal k dispozícii hráčov, ktorí sa o to postarali. Každé trénerské ocenenie je podložené výkonmi hráčov. Mal som šťastie, že som mohol byť súčasťou partie okolo LeBrona Jamesa, Kobeho Bryanta, Kevina Duranta a ďalších," odmietol zásluhy Krzyzewski .

V podobnom duchu reagoval aj jeho kolega Auriemma: "Trénovať olympijský výber je úžasná šanca a každý, kto ju dostane, musí hovoriť o šťastí. Našiel som v tíme neuveriteľnú vôľu po víťazstve. Neviem, či ešte niekedy budem viesť takú skvelú partiu."

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…