Oklahoma kraľuje v NBA, Clippers si zlepšili rekord

Basketbalisti Oklahomy vyhrali v NBA dvanásty zápas v rade, Kevin Durant v stredu zaznamenal sezónne maximum 41 bodov.

OKLAHOMA 20. decembra - Basketbalisti Oklahoma City Thunder potvrdili dominanciu v NBA aj v stredu, keď dosiahli dvanáste víťazstvo v rade, tentoraz nad Atlantou na jej palubovke 100:92.

Oklahome opäť zabrali hviezdy. Russell Westbrook ťahal Thunder v prvom polčase, Kevin Durant v posledných dvoch štvrtinách. Durant napokon dosiahol sezónne maximum 41 bodov.

Naďalej sa darí Los Angeles Clippers, domácim víťazstvom 97:77 nad New Orleans vyrovnal tím klubový rekord v počte úspešných zápasov v rade. Clippers sa radovali jedenástykrát v rade.

Predchádzajúce maximum dosiahli ešte počas pôsobenia v Buffale ako Braves v sezóne 1974/75. S bilanciou 19 - 6 sú Clippers spoločne s New Yorkom, ktorý vyhral mestské derby nad Brooklynom 100:86, momentálne druhým najlepším tímom súťaže.

Tridsťpäťročný Paul Pierce sa stal najstarším hráčom histórie Bostonu, ktorý dosiahol v jednom zápase 40 bodov. Podarilo sa mu to pri výhre Celtics nad Clevelandom 103:91. Už trinástu prehru v rade si pripísali do tabuľky hráči Charlotte, tentoraz neuspeli 104:121 vo Phoenixe.