Dobré noviny
Pri neúčasti Vonnovej v slalome triumfovala Rebensburgová
SITA
SITA

Pri neúčasti Vonnovej v slalome triumfovala Rebensburgová

Druhá za víťazkou skončila Rakúšanka Anna Fenningerová, bronzový stupienok na pódiu pre medailistky patril Tine Mazeovej zo Slovinska.

AARE 19. decembra - Víťazkou stredajšieho piateho obrovského slalomu žien v rámci Svetového pohára 2012/2013 v alpských lyžiarskych disciplínach vo švédskom Aare sa stala 23-ročná Nemka Viktoria Rebensburgová.

Striebro si pod umelým osvetlením trate Olympia vybojovala Rakúšanka Anna Fenningerová, bronzový stupienok na pódiu pre medailistky patril Tine Mazeovej zo Slovinska. Slovensko nemalo v pretekoch zastúpenie.

Olympijská víťazka v obrovskom slalome z Vancouveru 2010 Viktoria Rebensburgová viedla už po prvom kole. V hustom snežení pri teplote -5°C dosiahla v druhom kole na trati so 400-metorvým prevýšením, na ktorej bolo postavených 51 bránok, až šestnásty čas, ale ten jej stačil na dosiahnutie deviateho prvenstva v pretekoch o krištáľový glóbus v kariére, z toho ôsmeho v obrovskom slalome, vôbec prvého v aktuálnej sezóne.

Strieborná Anna Fenningerová zaostala v súčte časov za ňou o 62 stotín sekundy. Víťazka všetkých štyroch predchádzajúcich obrovských slalomov v aktuálnej sezóne Slovinka Tina Mazeová sa tentoraz musela uspokojiť s bronzovou pozíciou, keď bola pomalšia o 91 stotín sekundy. Napriek tomu si bezpečne udržala žlté štartové číslo líderky celkovej klasifikácie aj červené štartové číslo pre najlepšiu pretekárku v hodnotení tejto disciplíny.

Výsledky - obrovský slalom žien - Aare:

1. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 2:28,94 min, 2. Anna Fenningerová (Rak.) +0,62 s, 3. Tina Mazeová (Slovin.) +0,91, 4. Tessa Worleyová (Fr.) +1,10, 5. Frida Hansdotterová (Švéd.) +1,27, 6. Maria Höflová-Rieschová (Nem.) +1,46

Poradie vo SP po 14 pretekoch:

1. Tina Mazeová (Slovin.) 859 bodov, 2. Maria Höflová-Rieschová (Nem.) 508, 3. Kathrin Zettelová (Rak.) 466, 4. Lindsey Vonnová (USA) 414, 5. Anna Fenningerová (Rak.) 350, 6. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 346

Poradie v hodnotení obrovského slalomu po piatich pretekoch (malý krištáľový glóbus):

1. Tina Mazeová (Slovin.) 460 bodov, 2. Kathrin Zettelová (Rak.) 306, 3. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 256, 4. Tessa Worleyová (Fr.) 210, 5. Anna Fenningerová (Rak.) 175, 6. Irene Curtniová (Tal.) 149

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…