Dobré noviny
Najlepšími armádnymi športovcami sa stali Martikán a Jung
SITA
SITA

Najlepšími armádnymi športovcami sa stali Martikán a Jung

V Banskej Bystrici ocenili najlepších armádnych športovcov SR v roku 2012.

BANSKÁ BYSTRICA 19. decembra - Najlepším armádnym športovom Slovenskej republiky za rok 2012 sa stal v olympijských športoch vodný slalomár Michal Martikán.

V neolympijských športoch prvenstvo z minulého roka obhájil vodný motorista Marián Jung a medzi juniormi vodný slalomár Miroslav Urban.

Trénerom roka v rezorte obrany sa v roku 2012 stal Jozef Martikán, ktorý pripravuje Michala Martikána.

Výsledky ankety Najlepší športovec Ministerstva obrany Slovenskej republiky za rok 2012 slávnostne vyhlásili v stredu v Banskej Bystrici.

Zameral sa na olympiádu

Michal Martikán sa v roku 2012 zameral najskôr na zisk miestenky na olympijské hry do Londýna, na ktorých v singlkanoe obsadil 3. miesto. Na majstrovstvách Európy v Augsburgu bol členom zlatej slovenskej hladky 3xC1.

V desiatke najlepších slovenských armádnych športovcov v olympijských športoch boli na ďalších priečkach bez určenia poradia (v abecednom poradí) rýchlostný kanoista Peter Gelle (3. miesto v K2 na 1000 m na ME v Záhrebe, 6. v K4 a 8. v K2 na 1000 m na OH), jeho kolega z hladkej vody Ľubomír Hagara (6. miesto v C1 na 200 m na OH, 8. miesto v C1 na 200 m na ME), kladivárka Martina Hrašnová (2. miesto na ME), ďalší rýchlostný kanoista Martin Jankovec (6. miesto v K4 na 1000 m na OH), majster Európy v zápasení grécko-rímskym štýlom István Lévai, športový gymnasta Samuel Piasecký (11. miesto na bradlách na OH, 5. miesto na bradlách a 7. miesto na hrazde na ME), vodný slalomár Alexander Slafkovský (víťaz Svetového pohára, majster Európy 3xC1, 4. na ME v C1), chodec Matej Tóth (8. miesto na 50 km na OH) a zjazdárka Veronika Velez-Zuzulová (2x 2. miesto a 1x 3. miesto v pretekoch SP).

Prvenstvo obhájil Marián Jung

V neolympijských športových disciplínach si anketovú palmu víťazstva odniesol rovnako ako vlani Marián Jung. Vodný motorista sa stal v tomto roku majstrom sveta vo formule 500 a šampiónom Európy v triede O-700.

Do elitnej desiatky sa dostali v neolympijských športových disciplínach aj karatista Klaudio Farmadin (1. na MS v kumite do 80 kg), kulturista Štefan Havlík (2. na ME do 100 kg), vodná slalomárka Elena Kaliská (3. v 3xK1 na ME), biatlonista Matej Kazár (3. v stíhacích pretekoch na ME v letnom biatlone), kulturista Igor Kočiš (1. na MS do 70 kg), vodný motorista Michal Košut (3. na ME vo formula 350 a formula 250), biatlonistka Anastasia Kuzminová (2. na ME v letnom biatlone v rýchlostných pretekoch), kulturistka Jana Purdjaková (1. na MS do 55 kg) a rýchlostný kanoista Matej Rusnák (3. v C1 na 5000 m na ME).

Za najlepšieho juniora vyhlásili vodného slalomára Miroslava Urbana. Pretekár liptovskomikulášskej Dukly sa stal vo Wausau majstrom sveta v K1 juniorov, na ME skončil v K1 piaty a v hliadke 3xK1 tretí. Aj ďalšími ocenenými boli vodní slalomári - Jakub Grigar (3. miesto na MS v K1) a Martin Halčin (1. na ME do 23 rokov v K1).

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…