Projekt Fatt Kools hľadá najlepšieho slovenského skladateľa
SITA
SITA

Projekt Fatt Kools hľadá najlepšieho slovenského skladateľa

Do súťaže sa môžu zapojiť aj tí, ktorí vedia hudbu iba písať. Víťazi budú môcť spolupracovať s profesionálnymi hudobníkmi a producentmi.

BRATISLAVA 12. júna - Projekt Fatt Kools hľadá najlepšieho skladateľa bez ohľadu na žáner. Šancu majú aj tí, ktorí vedia hudbu iba písať, no nie hrať.

Organizátori akceptujú aj notové zápisy, či zahratý refrén. Odborná porota vyberie z prihlásených toho, kto má najväčšiu šancu stať sa novou tvárou slovenskej hudby. V prvom kole Fatt Kools objavil Martina Nemčeka, ktorého skladba bola úspešná a dostala sa do denných rotácií Rádia _FM.

Do 15. júla môžu záujemcovia a záujemkyne na stránku www.fattkools.sk uploadnuť svoj track vo formáte mp3 alebo zaslať e-mailom notový zápis. Druhou možnosťou je využiť jednoduchú hru, ktorá je k dispozícii na spomínanej stránke a skúsiť vytvoriť track v nej.

Do týždňa po deadline vyberie porota víťaza. Hlasovať môžu aj návštevníci a návštevníčky webu a Facebooku, pričom ich hlasy môžu výrazne ovplyvniť aj výber poroty. Víťaz alebo víťazka nahrá svoj track v profesionálnom štúdiu v spolupráci s producentmi Petrom Dudákom a Martinom Žúžim.

"Teší nás, že sme sa rozhodli dať šancu skladateľom, aj k nám do rádia stále prúdia nové veci, ktoré znejú zaujímavo, ale chýba im tá povestná kvapka,“ uviedol šéfredaktor Rádia _FM Dušan Vančo. "Možno práve náš víťaz v spolupráci s producentmi vytvorí opäť úspešnú skladbu tak, ako sa to podarilo Martinovi Nemčekovi,“ dodal.

Prvé kolo súťaže Fatt Kools našlo pre Rádio _FM hudobníka, ktorého stanica dodnes hrá. "Boli sme príjemne prekvapení kvalitou súťažiacich a vzhľadom na ich žánrovú pestrosť neverím, že by mohli dostať priestor inde, než v tejto súťaži a nikdy o nich nepočuť by bola škoda,“ doplnil predseda poroty Martin "Fefe“ Žúži (Hex).

Ambíciou projektu je vytvoriť priestor na prezentáciu originálnej hudobnej tvorby mladých talentovaných ľudí. Tým najlepším vytvorí podmienky pre čo najlepší štart ich kariéry. Víťazi budú mať možnosť spolupracovať s profesionálnymi hudobníkmi a producentmi.

Informácie agentúre SITA poskytol PR manažér projektu Marek Bezák.

Už ste čítali?

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…