Projekt Fatt Kools hľadá najlepšieho slovenského skladateľa
SITA
SITA

Projekt Fatt Kools hľadá najlepšieho slovenského skladateľa

Do súťaže sa môžu zapojiť aj tí, ktorí vedia hudbu iba písať. Víťazi budú môcť spolupracovať s profesionálnymi hudobníkmi a producentmi.

BRATISLAVA 12. júna - Projekt Fatt Kools hľadá najlepšieho skladateľa bez ohľadu na žáner. Šancu majú aj tí, ktorí vedia hudbu iba písať, no nie hrať.

Organizátori akceptujú aj notové zápisy, či zahratý refrén. Odborná porota vyberie z prihlásených toho, kto má najväčšiu šancu stať sa novou tvárou slovenskej hudby. V prvom kole Fatt Kools objavil Martina Nemčeka, ktorého skladba bola úspešná a dostala sa do denných rotácií Rádia _FM.

Do 15. júla môžu záujemcovia a záujemkyne na stránku www.fattkools.sk uploadnuť svoj track vo formáte mp3 alebo zaslať e-mailom notový zápis. Druhou možnosťou je využiť jednoduchú hru, ktorá je k dispozícii na spomínanej stránke a skúsiť vytvoriť track v nej.

Do týždňa po deadline vyberie porota víťaza. Hlasovať môžu aj návštevníci a návštevníčky webu a Facebooku, pričom ich hlasy môžu výrazne ovplyvniť aj výber poroty. Víťaz alebo víťazka nahrá svoj track v profesionálnom štúdiu v spolupráci s producentmi Petrom Dudákom a Martinom Žúžim.

"Teší nás, že sme sa rozhodli dať šancu skladateľom, aj k nám do rádia stále prúdia nové veci, ktoré znejú zaujímavo, ale chýba im tá povestná kvapka,“ uviedol šéfredaktor Rádia _FM Dušan Vančo. "Možno práve náš víťaz v spolupráci s producentmi vytvorí opäť úspešnú skladbu tak, ako sa to podarilo Martinovi Nemčekovi,“ dodal.

Prvé kolo súťaže Fatt Kools našlo pre Rádio _FM hudobníka, ktorého stanica dodnes hrá. "Boli sme príjemne prekvapení kvalitou súťažiacich a vzhľadom na ich žánrovú pestrosť neverím, že by mohli dostať priestor inde, než v tejto súťaži a nikdy o nich nepočuť by bola škoda,“ doplnil predseda poroty Martin "Fefe“ Žúži (Hex).

Ambíciou projektu je vytvoriť priestor na prezentáciu originálnej hudobnej tvorby mladých talentovaných ľudí. Tým najlepším vytvorí podmienky pre čo najlepší štart ich kariéry. Víťazi budú mať možnosť spolupracovať s profesionálnymi hudobníkmi a producentmi.

Informácie agentúre SITA poskytol PR manažér projektu Marek Bezák.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…