Dobré noviny
Projekt Fatt Kools hľadá najlepšieho slovenského skladateľa
SITA
SITA

Projekt Fatt Kools hľadá najlepšieho slovenského skladateľa

Do súťaže sa môžu zapojiť aj tí, ktorí vedia hudbu iba písať. Víťazi budú môcť spolupracovať s profesionálnymi hudobníkmi a producentmi.

BRATISLAVA 12. júna - Projekt Fatt Kools hľadá najlepšieho skladateľa bez ohľadu na žáner. Šancu majú aj tí, ktorí vedia hudbu iba písať, no nie hrať.

Organizátori akceptujú aj notové zápisy, či zahratý refrén. Odborná porota vyberie z prihlásených toho, kto má najväčšiu šancu stať sa novou tvárou slovenskej hudby. V prvom kole Fatt Kools objavil Martina Nemčeka, ktorého skladba bola úspešná a dostala sa do denných rotácií Rádia _FM.

Do 15. júla môžu záujemcovia a záujemkyne na stránku www.fattkools.sk uploadnuť svoj track vo formáte mp3 alebo zaslať e-mailom notový zápis. Druhou možnosťou je využiť jednoduchú hru, ktorá je k dispozícii na spomínanej stránke a skúsiť vytvoriť track v nej.

Do týždňa po deadline vyberie porota víťaza. Hlasovať môžu aj návštevníci a návštevníčky webu a Facebooku, pričom ich hlasy môžu výrazne ovplyvniť aj výber poroty. Víťaz alebo víťazka nahrá svoj track v profesionálnom štúdiu v spolupráci s producentmi Petrom Dudákom a Martinom Žúžim.

"Teší nás, že sme sa rozhodli dať šancu skladateľom, aj k nám do rádia stále prúdia nové veci, ktoré znejú zaujímavo, ale chýba im tá povestná kvapka,“ uviedol šéfredaktor Rádia _FM Dušan Vančo. "Možno práve náš víťaz v spolupráci s producentmi vytvorí opäť úspešnú skladbu tak, ako sa to podarilo Martinovi Nemčekovi,“ dodal.

Prvé kolo súťaže Fatt Kools našlo pre Rádio _FM hudobníka, ktorého stanica dodnes hrá. "Boli sme príjemne prekvapení kvalitou súťažiacich a vzhľadom na ich žánrovú pestrosť neverím, že by mohli dostať priestor inde, než v tejto súťaži a nikdy o nich nepočuť by bola škoda,“ doplnil predseda poroty Martin "Fefe“ Žúži (Hex).

Ambíciou projektu je vytvoriť priestor na prezentáciu originálnej hudobnej tvorby mladých talentovaných ľudí. Tým najlepším vytvorí podmienky pre čo najlepší štart ich kariéry. Víťazi budú mať možnosť spolupracovať s profesionálnymi hudobníkmi a producentmi.

Informácie agentúre SITA poskytol PR manažér projektu Marek Bezák.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…