Dobré noviny
Vôňa naplnila Starú tržnicu, bola tam Župná zabíjačka
Dobré noviny
Dobré noviny

Vôňa naplnila Starú tržnicu, bola tam Župná zabíjačka

Stupava zas ožila Župnými Vianocami. Predstavili sa umelci, včelári a návštevníci si pochutili na oblátkach, či na zabíjačkových špecialitách.

BRATISLAVA 15. decembra - Župnú zabíjačku s kultúrnym programom a predajnými trhmi zabíjačkových špecialít pripravil na sobotu Bratislavský samosprávny kraj (BSK) v spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu. 

Agentúru SITA informovala tlačová tajomníčka BSK Miroslava Rácová. 

Župná zabíjačka bola v sobotu v Starej tržnici od 10:00 a potrvá 12 hodín. Návštevníkom sa so svojimi výrobkami predstavia aj študenti školských zariadení v správe BSK, svoje výrobky predviedli aj klienti zariadení sociálnych služieb a neziskové organizácie.

Druhým podujatím, ktorým vyvrcholí Župná jeseň, sú Župné Vianoce v Stupave. Odštartovali na Námestí Sv. Trojice v sobotu o desiatej. 

V rámci kultúrneho programu sa predstavia napríklad aj deti z materských škôl, v stupavskom kostole bude koncert Musica Storica a program vyvrcholí vystúpením Roba Opatovského. 

V stupavskom pastoračnom centre sa v sobotu odprezentujú včelári, piecť budú vianočné oblátky a predstavia sa aj stupavskí umelci. V meste bude zabíjačka, prezentácia vín či remeselný jarmok.

Už ste čítali?