Slovenskí volejbalisti sú po výhre nad Izraelom lídrami

Slováci sa z Izraela vracajú s osembodovým ziskom a sú lídrami aktuálneho poradia A-skupiny.

RAANANA 10. júna - Slovenskí volejbaloví reprezentanti zvíťazili aj vo svojom záverečnom zápase na treťom turnaji základnej fázy 9. ročníka Európskej ligy v izraelskom meste Raanana, keď si poradili s domácim výberom po tuhom boji 3:2 (18, -24, 24, -25, 14).

Domov sa tak vracajú s osembodovým ziskom a sú lídrami aktuálneho poradia A-skupiny. Druhé Španielsko však odohralo o tri zápasy menej a zaostáva iba o jediný bod.

Na budúci týždeň organizujú štvrtý turnaj Dáni a Slováci budú mať voľno. Do bojov potom zasiahnu až na záverečnom turnaji, ktorý sa od 22. do 24. júna uskutoční v Košiciach.

V prvom nedeľnom zápase A-skupiny Dánsko zdolalo Grécko 3:1 (20, 18, -22, 24)

Výsledky:

Izrael - Slovensko 2:3 (-17, 24, -24, 25, -14)

141 min, rozhodovali: Salabašjan (Bul.) a Medviď (Ukr.)

I. set

Zápas mal od začiatku „divoký“ vývoj a občas sa zdalo, akoby ani jeden tím nechcel zvíťaziť. Prvé lopty patrili domácim, ale potom pre vzali iniciatívu Slováci a pomaly kráčali k zisku prvého setu. Nakoniec ho vyhrali rozdielom viac ako triedy 25:17.

II. set

Do druhého dejstva však akoby nastúpili iné tímy. Taktovku držali v rukách Izraelčania a Slováci sa iba prizerali, čo to vlastne outsideri skupiny hrajú. V polovici setu sa im podarilo vyrovnať a od stavu 17:16 boli o krok pred súperom. Koncovku však trestuhodne prenechali domácim, ktorí neváhali, vyhrali set 26:24 a vyrovnali na 1:1.

III. set

Tretí set bol hrou na „preťahovanú“. Družstvá sa striedali vedení, ani jednému sa nepodarilo vytvoriť si väčší náskok. V závere mali prvý setbal Izraelčania, ale po poslednej lopte sa tešili Slováci z víťazstva 26:24 a vedenia 2:1.

IV. set

Štvrtý set bol do stavu 20:13 pre Slovákov hrou mačky s myšou. Zverenci trénera Štefana Chrtianskeho si robili, čo chceli a jednoznačne dominovali. To, čo sa stalo potom, možno označiť za „zlý sen“. Nielenže dovolili vstať súperovi z prachu, ale poslednú pasáž setu prehrali zahanbujúco 5:14. Izraelčania vyrovnali stav zápasu na 2:2.

V. set

Domáci sa dostali na koňa. Do tajbrejku vleteli ako veľká voda a viedli v ňom už 4:0. Po ese Bencza Slováci vyrovnali na 6:6, lenže potom nevidel rozhodca teč domácich, blokom sa blysol Šafranovič a bolo to opäť o tri body pre Izrael (9:6). V koncovke viedol Izrael 14:12, ale Slováci vyhrali v tajbrejku 16:14 a celý zápas 3:2.

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška