Dobré noviny
Fotosúťažou chce župa vtiahnuť ľudí do diania v regióne
Dobré noviny
Dobré noviny

Fotosúťažou chce župa vtiahnuť ľudí do diania v regióne

Vtiahnuť ľudí do diania v regióne chce Bratislavská župa aj prostredníctvom fotosúťaže „Život v Bratislavskom kraji“.

 

Určená je prioritne pre obyvateľov a návštevníkov regiónu. Vybraté fotografie budú slúžiť na propagáciu Bratislavského kraja ako modernej, atraktívnej a aktívnej turistickej destinácie. Nad súťažou prevzal záštitu predseda BSK Pavol Frešo. Organizátorom je Krajská organizácia cestovného ruchu a Bratislavský kraj.

„Súťažou chceme osloviť čo najviac aktívnych ľudí, ktorí trávia svoj čas v Bratislavskom kraji. Je to zároveň možnosť, ako spoznať krásy našej župy a stráviť čas v príjemnom prostredí,“ priblížil projekt podpredseda BSK a predseda KO CR Ivo Nesrovnal. Ako ďalej uviedol, súťažiť chcú prostredníctvom cestovného ruchu, ktorý je jednou z priorít župy a tiež jednou z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich a najefektívnejších oblasti priemyslu, vytvára pracovné miesta a zvyšuje životnú úroveň. „Chceme predstaviť kraj ako kultúrne, historicky a priemyselne atraktívny región, ktorý má čo ponúknuť nielen návštevníkom ale aj svojim obyvateľom,“ dodal Ivo Nesrovnal.

Fotosúťaž bude prebiehať na portály www.e-photo.sk od 12. novembra do 30. decembra 2012. Súťažiť sa bude v 3 kategóriách - Pamiatky a architektúra, Kultúra a šport, Ľudia.

Fotografie, ktoré zachytávajú „Život v Bratislavskom kraji“, možno posielať prostredníctvom webstránky http://www.ephoto.sk/sutaze/zivot-v-bratislavkom-regione/. Hodnotiť bude  odborná porota - vedúci ateliéru: Laboratórium fotografie na katedre fotografie a nových médií VŠVU Prof. Ľubo Stacho, šéfredaktor portáluwww.ephoto.sk Karol Srnec, doktorantka 2. ročníka, odbor fotografia a nové médiá VŠVU Mgr. art Monika „Haima“ Kováčová, zástupkyňa spoločnosti Fotopoint Miroslava Geistova, PR manažér KOCR Mgr. Ondrej Bednár. Vyhodnotenie súťaže bude v polovici januára 2013. Pre výhercov sú pripravené zaujímavé ceny, víkendové wellness pobyty pre dve osoby, večera pre dvoch, balíky s vybavením pre fotografov v hodnote 100 € či darčekové poukážky na tlač fotografií v hodnote 70 €. Z víťazných fotografií bude vo februári inštalovaná výstava.

Do súťaže je možné prihlásiť fotografie vo formáte JPG, maximálna veľkosť je 500 kb. Rozmery nie sú obmedzené, odporúčame zvoliť rozlíšenie max 1200 až 1600 bodov (dlhšia strana), minimálne aspoň 800 bodov. Súťažné fotografie treba pridávať bez rámčekov a vodoznakov. Je to potrebné pre rovnosť šancí a anonymné hodnotenie užívateľmi. Hlasovať môžu užívatelia, ktorí sú na portály registrovaní aspoň 3 mesiace, fotografie môžu bodovať a komentovať. Autori fotografii s najväčším počtom bodov v jednotlivých témach budú odmenení cenou užívateľa www.ephoto.sk.

Mediálnymi partnermi súťaže sú Rádio Viva a DobreNoviny.sk

Už ste čítali?