Dobré noviny
Idylické leto detí na poľskom vidieku. Bez mobilov a internetu
Klaudia Sedláková
Klaudia Sedláková

Idylické leto detí na poľskom vidieku. Bez mobilov a internetu

— Foto: Facebook/Izabela Urbaniak

Séria nádherných čiernobielych fotiek možno aj vo vás vyvolá príjemne spomienky na detstvo.

VARŠAVA 6. septembra – Lutowiska je malá poľská dedinka, ležiaca v krásnom prostredí prírody. Žije v nej fotografka Izabela Urbaniaková so svojou rodinou, ktorá každoročne v lete dodržiava zaujímavú tradíciu. Na celý mesiac sa všetci vzdávajú svojich elektronických vymožeností – televízie, mobilných telefónov, notebookov – a žijú v harmónii s prírodou. Jedinou elektronikou, ktorú Izabela používa je jej fotoaparát, ktorým dokumentuje dobrodružstvo svojich detí hrajúcich sa v prírode.

Na fotografiách zachytáva svojich synov Juliana a Antoniho, ako sa hrajú so svojimi bratrancami a sesternicami, šantia so psami, plávajú v jazere či chytajú kobylky. Vidieť, akí sú v prírode šťastní a slobodní.

Snímkami sa fotografka snaží poukázať na to, že smartfóny, tablety, počítače alebo televízia nemusia byť pre deti jediným spôsobom, ako sa zabaviť. „Séria je inšpirovaná mojím vlastným detstvom, keď som v lete navštevovala babičku a prázdniny som trávila v prírode,“ napísala Izabela pre portál Bored Panda.

„Som veľmi rada, že sa na chvíľu môžem opäť cítiť tak ako v detstve. Sledujem svoje deti, ako sa hrajú a často im hry aj vymýšľam. Takto som naozaj šťastná,“ dodala fotografka.

Pozrite si sériu nádherných čiernobielych fotiek, ktoré možno aj vo vás vyvolajú príjemné spomienky na detstvo.

Časť 1 / 2

Už ste čítali?