Dobré noviny
Milionárka v poslednej vôli odkázala 100.000 dolárov. Neuveríte, komu
TASR
TASR

Milionárka v poslednej vôli odkázala 100.000 dolárov. Neuveríte, komu

V jej poslednej vôli sa okrem menoslovu všetkých 32 vtákov uvádza aj požiadavka, aby papagáje ostali žiť vo voliére v jej dome.

Ilustračné foto Foto: TASR/Lukáš Grinaj

New York 6. septembra (TASR) - Rovných 100.000 amerických dolárov (takmer 90.000 eur) sa z pozostalosti istej newyorskej milionárky ušlo jej kŕdľu 32 papagájov, informovala agentúra Associated Press s odvolaním sa na The New York Post.

Leslie Ann Mandelová, ktorá zomrela v júni vo veku 69 rokov, odkázala svojim korelám uvedenú sumu vo forme fondu, ktorý bude spravovať Mandelovej nevlastný syn. V Mandelovej poslednej vôli sa okrem menoslovu všetkých 32 vtákov uvádza aj požiadavka, aby papagáje ostali žiť vo voliére v jej dome v East Hamptone, prípadne v porovnateľných podmienkach inde. Dokument zároveň stanovuje podrobné pokyny týkajúce sa starostlivosti o papagáje.

Z fondu by sa však zároveň mala hradiť aj starostlivosť o milionárkinho psa a mačku. Majetok Mandelovej, ktorá nemala vlastné deti, má hodnotu 5,3 milióna dolárov. Odhliadnuc od časti odkázanej papagájom bude zvyšok majetku predmetom súdneho sporu. Mandelovej manželom bol do svojej smrti v roku 2010 spisovateľ Arthur Herzog, ktorý bol predtým ženatý už päťkrát.

Mandelová nie je prvou ženou, ktorá svojich domácich miláčikov zabezpečila aj po smrti. Miliardárka, hotelierka a obchodníčka s realitami Leona Helmsleyová zanechala svojmu psiemu miláčikovi 12 miliónov dolárov. Túto sumu však kvôli jej premrštenosti súd neskôr skresal na "iba" dva milióny dolárov.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…