Cibulková vo štvrťfinále prehrala prvý set so Stosurovou

Slovenská tenistka viedla v prvom sete 2:1 no potom stratila štyri gemy v rade a úvodný set prehrala 4:6.

PARÍŽ 5. júna - Slovenská tenistka Dominika Cibulková prehrala prvý set utorňajšieho stretnutia s Austrálčankou Samanthou Stosurovou vo štvrťfinále dvojhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži (27. mája - 10. júna, dotácia 18,718 milióna eur, antuka) za 54 minút 4:6.

Cibulková na hlavnom dvorci Philippa Chatriera od stavu 2:1 stratila štyri gemy v rade, pri skóre 2:3 nevyužila šancu na okamžitý rebrejk. Neskôr znížila z 2:5 a na 4:5 a v desiatej hre mala dovedna tri brejkbaly, už sa jej však nepodarilo ešte viac zdramatizovať úvodné dejstvo, v ktorom bola Stosurová efektívnejšou, úderovo istejšou a pokojnejšie pôsobiacou hráčkou.

Dvojhra žien - štvrťfinále - priebežne:

Dominika Cibulková (SR-15) - Samantha Stosurová (Aus.-6) 4:6 po I. sete za 54 minút