Dobré noviny
Schumacher sa opäť lúči s F1, teraz asi definitívne
SITA
SITA

Schumacher sa opäť lúči s F1, teraz asi definitívne

"Schumi" vyhral 91 pretekov, získal dva tituly pre Benetton a potom päť pre Ferrari. Návrat s Mercedesom mu nevyšiel podľa predstáv.

SUZUKA 4. októbra - Druhý koniec kariéry sedemnásobného majstra sveta formuly 1 Michaela Schumachera je potvrdený.

Štyridsaťtriročný nemecký jazdec opustí scénu po skončení tejto sezóny, jeho tretej od návratu v roku 2010. Prvý raz sa lúčil v roku 2006 ako pilot Ferrari, teraz s ním viac nepočítajú v Mercedese, ktorý pred týždňom angažoval Lewisa Hamiltona.

"Rozhodol som, že po sezóne je koniec," zavrhol Schumacher všetky úvahy o spojení so Sauberom či návrate do Ferrari. "Stále cítim, že som schopný konkurovať najlepším, ale raz musel prísť čas, keď poviem zbohom. Tentoraz to môže byť navždy," dodal na tlačovej konferencii v Suzuke pred nedeľňajšou VC Japonska.

"Schumi" v rokoch 1991 - 2006 vyhral 91 pretekov, získal dva tituly pre Benetton a potom päť pre Ferrari. Návrat s Mercedesom mu nevyšiel podľa predstáv, jeho najlepším umiestnením bola tretia priečka z tohtoročnej VC Európy.

Rodák z Hürthu Schumacher absolvoval premiéru v kolotoči F1 na VC Belgicka v roku 1991. Odvtedy dosiahol 155-krát pódiové umiestnenie a nazbieral 1560 bodov. Naposledy triumfoval pred šiestimi rokmi v Číne. Tohto roku v belgickom Spa absolvoval svoju trojstú veľkú cenu. "Je zvláštne, že som tam vždy zažíval významné chvíle - môj debut, prvé víťazstvo aj zisk titulu majstra sveta a mnoho skvelých pretekov. Som hrdý, že som len druhým jazdcom v histórii, ktorému sa podarilo dosiahnuť takýto míľnik," uviedol Michael Schumacher, ktorého mladší brat Ralf jazdil v "efjednotke" v rokoch 1997 - 2007.

Starší "Schumi" si v auguste 1995 vzal za ženu Corinnu Betschovú, s ktorou splodil dve deti. So svojou rodinou žije futbalový nadšenec vo Švajčiarsku.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…