Dobré noviny
Poslancov zaujímajú bezpečnostne riziká v regiónoch
SITA
SITA

Poslancov zaujímajú bezpečnostne riziká v regiónoch

Správu o bezpečnostnej situácii v regiónoch má pred výborom predniesť minister Kaliňák. Alojz Hlina tvrdí, že rizikové oblasti častokrát tam, kde sú problémy s rómskymi komunitami.

BRATISLAVA 2. októbra – Brannobezpečnostný parlamentný výbor chce od ministra vnútra Roberta Kaliňáka informáciu o bezpečnostných rizikách vo vybraných regiónoch Slovenska.

„Je čas sa venovať niektorým veciam hlbšie. Treba prezentovať skutkový stav tak, aby nevznikali dezinformácie a na ich základe si niekto nestaval svoj úspech na nespravodlivosti,“ povedal dnes pre agentúru SITA podpredseda výboru Alojz Hlina (OĽaNO), ktorý návrh inicioval.

Nechcel však spresniť na čo sa má správa zamerať. „Naschvál sme napísali, že vo vybraných častiach Slovenska. Nechcem špecifikovať ktoré,“ uviedol.

Podľa Hlinu rizikové oblasti na Slovensku sú „žiaľ častokrát tam, kde sú problémy s rómskymi komunitami“. Hlina je zvedavý, ako bude analýza vyzerať.

„Dajú sa urobiť obrovské chyby. Chybou niekoho, posilňujete iného. Nebol by som rád, ak by sme nie celkom dobrou prácou dobíjali energiu ľudí, ktorí na tom parazitujú,“ uviedol s tým, že neschopnosť autorít štátu vytvára podhubie, aby rôzne združenia a skupiny ožívali a silneli.

Predseda výboru Jaroslav Baška (Smer-SD) pre agentúru SITA uviedol, že majú záujem, aby minister vnútra členov výboru informoval o bezpečnostnej situácii v niektorých regiónoch.

„Zasadanie bude neverejné. Určite tam bude veľa podrobných informácií. Nazvali sme to všeobecne a budem s ministrom hovoriť, na ktoré informácie sa treba zamerať,“ dodal.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…