Zlaté Moravce porazili Trenčín, Košice a Žilina remizovali

Hráči Banskej Bystrice remizovali s bratislavským Slovanom 1:1.

BRATISLAVA 29. septembra - Vo futbalovej Corgoň lige sa v sobotu predstavila Žilina v zápase s Košicami. Tím Banskej Bystrice hral s bratislavským Slovanom. Mužstvo Prešova sa postavilo proti Trnave.

MFK Košice - MŠK Žilina 1:1 (1:0)

Góly: 5. U. Matič - 70. Akakpo, ŽK: 38. Sekulič, 48. Bukata, 68. Hovančík - 78. M. Ceesay, 90. Akakpo, rozhodovali: Straka - Benko, Poláček, 2150 divákov

Zostavy:

Košice: Tofiloski - Ostojič, Kavka, Bašista, Sekulič - Šinglár - Viazanko, Bukata, U. Matič (86. Diaby), Hovančík (72. Duda) - Škutka

Žilina: Dúbravka - Mabouka, Piaček, Akakpo, Ricardo Nunes - Pečovský - Pich, Paur (75. Angelovič), Škriniar, J. Mihalík (66. Barčík) - M. Ceesay

Hlasy:

Ján Kozák (tréner Košíc): "Videli sme obojstranne dobrý zápas. Bavil som sa od prvej do poslednej minúty a to je dôležité. Myslím si, že stretnutie takej úrovne sme v Košiciach nevideli dva, tri roky."

Frans Adelaar (tréner Žiliny): "Myslím si, že sme videli obojstranne výborný futbal. V prvom polčase sme mali päť až sedem dobrých šancí, ale neskórovali sme. Po prestávke sme zmenili organizáciu hry a už to bolo jednoduchšie. Zaslúžili sme si streliť gól, no mali sme i veľkú šancu na 2:1. Som sklamaný, že sme tu nechali dva body."

1. polčas

V zápase medzi MFK Košice a MŠK Žilina domáci zaskočili favorita už v 5. min, keď Matič vybojoval loptu v strede ihriska a svoje sólo zakončil presnou technickou strelou k žrdi.

Žilinčania po tomto okamihu zatlačili Košičanov na ich vlastnú polovicu a najprv Mihálik v 10. min trafil brvno a rovnaký hráč o 7 min neskôr vo vyloženej šanci vyzval Tofiloského k perfektnému zákroku.

Na druhej strane v 29. min Hovančíkovu strelu vytlačil Dúbravka na roh. Diváci videli výborný futbal s častým zakončením na oboch stranách. Po polhodine hry mieril hosťujúci Pich z dobrej pozície do žrde. O minútu Piaček z päťky hlavičkoval tesne nad. V 37. min Matičovu strelu z hranice šestnástky Dúbravka perfektne vyrazil na roh a o 5 min neskôr sa zaskvel aj pri Škutkovom zakončení.

2. polčas

Futbal vo vysokom tempe sa hral i po prestávke. V 67. min vytlačila Dúbravku strela Viazanka z 25 m, s ktorou si však nakoniec poradil. V 70. min si Akakpo nabehol za obranu Košíc a jeho hlavička zblízka skončila za chrbtom Tofiloského. Už o 3 min neskôr sa mohli Žilinčania ujať vedenia, keď peknú kombinačnú akciu zakončil Pich, no košický brankár vytiahol ďalší perfektný zákrok a loptu spod brvna vytlačil na roh.

Po rozohraní vznikla trma-vrma pred košickou bránkou, Žilinčania z bezprostrednej blízkosti trikrát zakončovali, no najskôr trafili brvno a potom výborne zasiahol Tofiloski. V 90. min mohol rozhodnúť Ceesay, ktorý sa rútil sám na Tofiloského, ale zbytočne špekuloval a potom netrafil bránku.

Dukla Banská Bystrica - ŠK Slovan Bratislava 1:1 (0:0)

Góly: 64. Sachňuk - 60. Grendel, bez ŽK, rozhodovali: Kráľovič - E. Weiss, Lieskovský, 3240 divákov.

Zostavy:

Banská Bystrica: Belic - M. Turňa, Poljovka, Gyömbér, Savič - Marek Hlinka - M. Pančík ml., Považanec (73. Brašeň), Rejdovian - Sachňuk, Slančík (82. Ferenčík)

ŠK Slovan Bratislava: Putnocký - Pauschek, Gorosito, Kolčák, Lukšík - Kladrubský - Milinkovič, Grendel, Hlohovský (78. Mészáros) - Halenár, L. Peltier (83. Ledesma)

Hlasy:

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): "Dnešný zápas bol vysoko kvalitný, v dobrom, rýchlom tempe. Slovan potvrdil svoju kvalitu. V prvom polčase sme boli menej nebezpeční smerom dopredu, pokazili sme niekoľko ľahkých lôpt. V druhom polčase sme kvalitu Slovana trošku otupili, dostali sme sa do nebezpečných brejkov a jeden nám aj vyšiel. Mali sme aj náznaky ďalších, ale na druhej strane, bod so Slovanom pri dnešnej kvalite súpera beriem. Som spokojný s výkonom mojich hráčov i s úrovňou zápasu."

Samuel Slovák (tréner Slovana Bratislava): "Videli sme veľmi dobré stretnutie, z našej strany hlavne kvalitnú hru. V prvom polčase sme dominovali, boli sme rýchli a agresívni. Škoda len, že nebolo viac gólov. Po zmene strán sme trochu poľavili, napriek tomu sme mali gólové príležitosti. S bodom spokojný nie som, pretože priebeh zápasu bol v našej réžii. Na druhej strane, narazili sme na kvalitného súpera, ktorý bol neustále nebezpečný. Viacerých hráčov domácich poznám z reprezentácie do 21 rokov a viem, čo všetko je v nich."

1. polčas

Bratislavčania začali v Banskej Bystrici aktívnejšie. Už v 3. minúte sa Peltier pretlačil do 16-ky, vystrelil, ale Gyömbér loptu tečoval na roh. V 9. min preveril Hlohovský dobrou strelou spoza rohu päťky brankára Dukly Belica.

Na opačnej strane takmer prekvapil Putnockého Považanec, keď sa rozhodol nečakane z takmer tridsiatich metrov páliť na bránku Slovana, lopta tesne minula pravú žrď.

Z rovnakej vzdialenosti to po dvadsiatich minútach skúšal Halenár, no mieril nad brvno. Potom zaujal prienik Pauscheka z pravej strany do pokutového územia, situáciu zachraňoval Považanec odkopom na roh. Po polhodine sa v 16-ke ocitol aj Peltier, jeho strelu zrazil domáci stopér Gyömbér.

V 36. min išiel dopredu Slančík, ale čisto ho odstavil od lopty v pokutovom území Gorosito. Slovanisti mali v prvom polčase navrch a do najväčšej šance sa dostali v 40. minúte, keď lopta išla za obranu Dukly na Grendela, ale Belic dobre vybehol a v rohu šestnástky vychytal bratislavského záložníka.

2. polčas

Na začiatku druhého polčasu pohrozila Dukla, keď Hlinka pálil z asi 25 m tesne vedľa bránky. Potom po štandardke Považanca sa dostal Hlinka k lopte aj v šestnástke súpera, ale hlavou minul Putnockého svätyňu. Slovan mohol skórovať z priameho kopu, z dvadsiatich metrov poslal Milinkovič loptu do horného rohu bránky Dukly, ale Belic ju vyškriabal.

Prikrátky bol však v 60. minúte na strelu Grendela, ktorý pekne vnikol do šestnástky a loptu poslal presne k žrdi. Slovanisti sa dlho z vedenia netešili, pretože už o štyri minúty vyrovnal ukrajinský mladík v službách Dukly Sachňuk. Ten dostal presnú prihrávku od Považanca do behu, išiel sám na Putnockého a svoju príležitosť využil.

Bystričania sa v druhom polčase viac tlačili dopredu, vyrovnali hru, útoky sa striedali na oboch stranách. Ku gólu mal blízko Peltier, dostal sa do pokutového územia, ale zoči-voči Belica neprekonal. Potom hosťujúci Mészáros vystrelil spoza šestnástky, ale lopta nešla medzi žrde. Na opačnej strane Sachňuk prešiel po pravej strane, hľadal Ferenčíka, no dobre zasiahla aj bratislavská defenzíva. V závere už gól nepadol ani po sérii rohových kopov.

FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín 4:1 (2:0)

Góly: 13. Rodríguez da Silva (vl.), 33. M. Škvarka, 59. Hodek, 80. Ľ. Bernáth - 84. T. Mazan, ŽK: 3. Kleščík (Trenčín), rozhodovali: Šuniar - Bóllo, Jenčura, 1580 divákov

Zostavy:

Zlaté Moravce: M. Kuciak - P. Pavlenda, Pavol Majerník, Bortel, Chren - Obročník (68. Candrák) - Žilák, L. Kováč, Škvarka, Orávik (82. L. Janič) - Hodek (78. Ľ. Bernáth)

Trenčín: Volešák - Čögley, Rodríguez da Silva, Kleščík, R. Mazáň (54. T. Mazan) - Baéz (46. Lobotka) - Holúbek, S. Štefánik, Díaz (68. Godál), Mondek - Depetris

Hlasy:

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Zápas sa mi hodnotí ľahšie ako trénerovi hostí. Dnes sme videli veľmi dobré stretnutie, ktorému chýbala iba desaťtisícová divácka kulisa. Druhý polčas sme si užívali, dali sme ďalšie dva góly, ale musím povedať, že aj Trenčania podali dobrý výkon."

Adrián Guľa (tréner Trenčína): "Gratulujem súperovi nielen k víťazstvu, ale aj k veľmi dobrému výkonu. Do polčasu sme boli ešte na trávniku zaujímavým sparingpartnerom, po zmene strán to bol ViOn, ktorý si mohol zápas užívať."

1. polčas

V stretnutí tabuľkových susedov sa hral od úvodných minút obojstranne ofenzívny futbal. V 3. min rozohral Orávik štandardnú situáciu, Bortel hlavou mieril iba do Baéza. Na opačnej strane Štefánik vysunul Holúbeka, ten spätnou prihrávkou našiel Depetrisa, ktorý z ôsmich metrov nenamieril medzi žrde.

V 12. min Škvarka nabil Orávikovi, po jeho prudkej strele sa triaslo brvno trenčianskej bránky. Do vedenia išli domáci v 13. min, keď Orávik rozohral rohový kop a Da Silva si nešťastne poslal loptu do vlastnej siete.

Rušné momenty videli diváci v rozpätí 20. až 22. min, keď strely Depetrisa a Štefánika kryl Kuciak, na opačnej strane Hodeka vychytal Volešák. Futbalovú lahôdku predviedol v 33. min agilný Škvarka, ktorý vycvičil Kleščíka s Mazáňom a s prehľadom prekonal bezmocného Volešáka - 2:0. V 40. min napriahol spoza šestnástky Štefánik, jeho plávajúci projektil pozorný Kuciak vyboxoval.

2. polčas

Po zmene strán sa v hustom daždi hostia snažili o korekciu výsledku, ale boli to domáci, ktorí sa dostávali do sľubných príležitostí. V 47. min učebnicovú akciu po osi Žilák - Škvarka - Hodek zlikvidoval Volešák. V 54. min Žilák vyhral bežecký súboj s Mondekom, ponúkol tutovku Škvarkovi, gólman hostí opäť svoj tím podržal.

V 59. min posadil Škvarka krásny center na hlavu osamoteného Hodeka, ktorý pohodlne zvýšil na 3:0. Hostia odpovedali po hodine hry, Díazova prudká strela len tesne minula šibenicu Kuciakovej bránky. V 79. min Škvarka spätnou prihrávkou našiel Orávika, ktorého prudkú strelu Volešák vytlačil na roh.

Ten rozohral Orávik, Žilákova strela mierila do žrde, aby odrazenú loptu poslal do siete striedajúci Bernáth - 4:0. V 84. min sa dočkali gólu aj hostia, keď Depetris posunul na Mazana, ktorý strelou z prvej upravil na konečných 4:1.

1. FC Tatran Prešov - FC Spartak Trnava 2:1 (1:0)

Góly: 16. a 54. Ševčuk - 49. E. Sabo (z 11 m), ŽK: 13. Krajník, 44. P. Petráš, 60. Peter Lipták, 66. Ševčuk, 66. M. Adam, 81. Jakub Diviš - 35. Mikovič, 66. Čvirik, 72. E. Sabo, ČK: 48. Krajník (Prešov) po 2. ŽK, rozhodovali: Kružliak - Súkeníková, Žákech, 1780 divákov

Zostavy:

Prešov: Jakub Diviš - P. Petráš, Adámik, Krajník, Kolbas - Peter Lipták - Jakovlev, Zošák (52. M. Adam), M. Marcin (24. P. Katona), Dolný (50. J. Bartek) - Ševčuk

Trnava: Filipko - Habánek (63. M. Gašaprík), Janečka, Čvirik, Ľ. Hanzel - Vlasko (46. Ciprys), M. Kaščák, E. Sabo (75. Nikolič) - P. Čarnota - Mikovič, M. Vyskočil

Hlasy:

Angel Červenkov (tréner Tatrana Prešov): "V prvom polčase sme kontrolovali hru a vyjadrili sme to aj strelecky. Mali sme však zlý vstup do druhého dejstva - Trnava vyrovnala a prišli sme aj o jedného hráča. Napokon sa nám napriek tomu podarilo dať druhý gól. Som na mojich zverencov hrdý, zvíťazili sme zaslúžene."

Pavel Hoftych (tréner Spartaka Trnava): "Domáci boli dôraznejší v osobných súbojoch, v prvom polčase dokázali streliť góly. My sme síce po zmene strán vyrovnali, ale Prešov kontroval na 2:1 z jeho pohľadu. Gratulujem domácim k zaslúženému víťazstvu."