Dobré noviny
Prestížne počítačové ocenenie za rok 2012 získal Softec
SITA
SITA

Prestížne počítačové ocenenie za rok 2012 získal Softec

Najvýznamnejšou IT osobnosťou roku 2012 sa stal Ľudovít Molnár, profesor a bývalý dekan Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej Technickej Univerzity.

BRATISLAVA 29. septembra - Počítačového "Oskara" za rok 2012 v kategórii IT firma získala spoločnosť Softec, s.r.o., ktorá ponúka služby v oblasti business intelligence, podpory komplexnej finančnej analýzy klientov a riešenia na odhaľovanie podvodov.

Exportné tržby tejto spoločnosti pochádzali výlučne z predaja vlastných služieb, pričom podiel pridanej hodnoty na tržbách predstavoval až 83 %. Do vzdelania svojich pracovníkov investovala spoločnosť už 547 tis. eur a taktiež rozvíja spoluprácu s akademickou sférou.

Najvýznamnejšou IT osobnosťou roku 2012 sa stal Ľudovít Molnár, profesor a bývalý dekan Fakulty informatiky a informačných technológií (FIIT) Slovenskej Technickej Univerzity (STU).

Svojou činnosťou sa zaslúžil o rozvoj výskumu a vzdelávania v oblasti počítačov, a medzinárodnú akreditáciu študijného odboru informatika ako jediného študijného odboru v bývalom Československu. Zaviedol takmer 20 predmetov z oblasti informatiky na STU a rozhodujúcim spôsobom prispel k vzniku FIIT STU.

Ocenenie v kategórií IT projekt tento rok odborná porota neudelila. Čestné uznanie však dostali Informačný systém služieb zamestnanosti od spoločnosti Atos IT Solutions and Services, s.r.o., a darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk od spoločnosti 4people, n. o.

Prvý z dvojice projektov priniesol zlepšenie procesov na ústredí a úradoch práce, sociálnych vecí a rodiny tým, že odbúral duplicitu činností v niektorých procesoch a zautomatizoval značné množstvo činností. Taktiež nahradil deväť pôvodných izolovaných systémov a skonsolidoval približne 600 databáz zdrojových systémov.

Druhý projekt priniesol podľa poroty do prostredia charity a filantropie nový rozmer transparentnosti, keďže darcovia majú absolútny prehľad o tom, na aké účely sa ich podpora využíva.

Ceny v kategóriách IT osobnosť, IT firma a IT projekt roka 2012 už dvanásty rok udeľuje neformálne združenie slovenských žurnalistov a členov profesijných združení v oblasti informačných technológií a telekomunikácií.

Cieľom je oceniť odborné a manažérske úsilie osobností a firiem pôsobiacich v oblasti informačných technológií a telekomunikácií a najvýznamnejšie projekty realizované v danom roku.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…