Patrick Stewart sa možno vráti na plátno ako Profesor X
SITA
SITA

Patrick Stewart sa možno vráti na plátno ako Profesor X

Predstaviteľ Profesora X naznačil, že svoje úlohy X-Menov si možno zopakujú aj Famke Janssen, Halle Berry, Rebecca Romijn či Anna Paquin.

BRATISLAVA 27. septembra - Anglický herec Patrick Stewart na Montrealskom Comiccone prezradil, že si možno zopakuje úlohu Charlesa Xaviera alias Profesora X. Ten v tretej časti filmovej série o mutantoch X-Men s podtitulom Posledný vzdor (2006) síce zomrel, no nakrúcanie prequelov otvára možnosť pre jeho návrat.

"Myslím si, že je to veľmi pravdepodobné," uviedol 72-ročný herec na tlačovej konferencii. Následne začal vymenúvať aj svoje herecké kolegyne Famke Janssen, Halle Berry, Rebeccu Romijn či Annu Paquin a dodal: "Áno, vrátim sa." Prerušil ho však jeho syn Daniel Stewart a tak nie je jasné, či sa všetci do série o mutantoch skutočne vrátia.

Spomínaní herci a herečky spolu s Hughom Jackmanom, Ianom McKellenom či Jamesom Marsdenom účinkovali v populárnej filmovej trilógii X-Men (2000), X-Men 2 (2003) a X-Men: Posledný vzdor (2006). Po nej nasledoval prequel X-Men: Prvá trieda (2011), ktorý sa sústredil na mladosť Profesora X (James MacAvoy) a jeho kamaráta Magneta (Michael Fassbender), neskôr jeho úhlavného nepriateľa.

Ďalšia pripravovaná snímka X-Men: Days of Future Past bude založená na deji rovnomenného príbehu z komiksovej série The Uncanny X-Men a keďže sa v nej bude pravdepodobne prelínať niekoľko časových línií, je možné, že sa vo filme objaví mladšia i staršia verzia Magneta a Profesora X a ďalšie známe tváre z trilógie.

Patrick Stewart sa v roku 1966 stal členom Royal Shakespeare Company a na divadelných doskách si zahral s hercami ako Ben Kingsley alebo Ian Richardson. Postupne sa prepracoval aj do seriálov a televíznych filmov. Jeho meno však bolo stále pomerne neznáme, aj keď sa objavil vo filmoch ako Excalibur (1981) či Duna (1984) režiséra Davida Lyncha.

Prielom prišiel s úlohou kapitána Jean-Luca Picarda zo seriálu Star Trek: Nová generácia (1987 - 1994) i filmov Star Trek (1994 - 2002). V roku 2011 uviedol, že tento seriál bol vrcholom jeho kariéry, pretože sa pre neho vďaka nemu zmenil jeho celý život. D

ruhou Stewartovou významnou rolou je práve Profesor X a zahral si aj v snímkach ako Sprisahanie (1997), Moby Dick (1998) alebo Macík (2012). Má na konte dve nominácie na Zlatý glóbus, ďalšie dve na Satellite Award, trikrát ho nominovali na Screen Actors Guild Award a štyrikrát na Emmy. Informácie zverejnila webstránka www.newsarama.com.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…