Dobré noviny
Patrick Stewart sa možno vráti na plátno ako Profesor X
SITA
SITA

Patrick Stewart sa možno vráti na plátno ako Profesor X

Predstaviteľ Profesora X naznačil, že svoje úlohy X-Menov si možno zopakujú aj Famke Janssen, Halle Berry, Rebecca Romijn či Anna Paquin.

BRATISLAVA 27. septembra - Anglický herec Patrick Stewart na Montrealskom Comiccone prezradil, že si možno zopakuje úlohu Charlesa Xaviera alias Profesora X. Ten v tretej časti filmovej série o mutantoch X-Men s podtitulom Posledný vzdor (2006) síce zomrel, no nakrúcanie prequelov otvára možnosť pre jeho návrat.

"Myslím si, že je to veľmi pravdepodobné," uviedol 72-ročný herec na tlačovej konferencii. Následne začal vymenúvať aj svoje herecké kolegyne Famke Janssen, Halle Berry, Rebeccu Romijn či Annu Paquin a dodal: "Áno, vrátim sa." Prerušil ho však jeho syn Daniel Stewart a tak nie je jasné, či sa všetci do série o mutantoch skutočne vrátia.

Spomínaní herci a herečky spolu s Hughom Jackmanom, Ianom McKellenom či Jamesom Marsdenom účinkovali v populárnej filmovej trilógii X-Men (2000), X-Men 2 (2003) a X-Men: Posledný vzdor (2006). Po nej nasledoval prequel X-Men: Prvá trieda (2011), ktorý sa sústredil na mladosť Profesora X (James MacAvoy) a jeho kamaráta Magneta (Michael Fassbender), neskôr jeho úhlavného nepriateľa.

Ďalšia pripravovaná snímka X-Men: Days of Future Past bude založená na deji rovnomenného príbehu z komiksovej série The Uncanny X-Men a keďže sa v nej bude pravdepodobne prelínať niekoľko časových línií, je možné, že sa vo filme objaví mladšia i staršia verzia Magneta a Profesora X a ďalšie známe tváre z trilógie.

Patrick Stewart sa v roku 1966 stal členom Royal Shakespeare Company a na divadelných doskách si zahral s hercami ako Ben Kingsley alebo Ian Richardson. Postupne sa prepracoval aj do seriálov a televíznych filmov. Jeho meno však bolo stále pomerne neznáme, aj keď sa objavil vo filmoch ako Excalibur (1981) či Duna (1984) režiséra Davida Lyncha.

Prielom prišiel s úlohou kapitána Jean-Luca Picarda zo seriálu Star Trek: Nová generácia (1987 - 1994) i filmov Star Trek (1994 - 2002). V roku 2011 uviedol, že tento seriál bol vrcholom jeho kariéry, pretože sa pre neho vďaka nemu zmenil jeho celý život. D

ruhou Stewartovou významnou rolou je práve Profesor X a zahral si aj v snímkach ako Sprisahanie (1997), Moby Dick (1998) alebo Macík (2012). Má na konte dve nominácie na Zlatý glóbus, ďalšie dve na Satellite Award, trikrát ho nominovali na Screen Actors Guild Award a štyrikrát na Emmy. Informácie zverejnila webstránka www.newsarama.com.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…