Dobré noviny
Čína a Slovensko smerujú k zlepšeniu ekonomických vzťahov
SITA
SITA

Čína a Slovensko smerujú k zlepšeniu ekonomických vzťahov

Šéf Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory Peter Mihók v stredu v Číne podpísal dodatok k zmluve s Čínskou radou pre podporu medzinárodného obchodu.

BRATISLAVA 26. septembra - Slovenská obchodná a priemyselná komora (SOPK) a Čínska rada pre podporu medzinárodného obchodu (CCPIT) založia čínsko-slovenskú obchodnú radu.

Vyplýva to z dodatku k dohode o spolupráci medzi oboma inštitúciami, ktorý v stredu podpísali v Číne predseda SOPK Peter Mihók a viceprezident CCPIT Yu Ping.

Dodatok má zároveň vytvoriť predpoklady pre ďalší rozvoj vzájomných ekonomických vzťahov medzi Slovenskom a Čínou, a to v kontexte 12-bodového plánu posilnenej spolupráce Číny a 16 krajín strednej a východnej Európy prijatom na Varšavskom summite v apríli 2012.

Ako ďalej informovala hovorkyňa SOPK Bibiána Gunišová, pripravovaná spoločná rada bude združovať významné osobnosti, podniky a organizácie reprezentujúce priemyselné a obchodné odvetvia v oboch krajinách, ktoré buď navzájom obchodujú, alebo majú záujem o vzájomnú spoluprácu a investície.

"Súčasťou náplne činnosti rady bude aj podpora a propagácia aktivít v oblasti obchodu, investícií, služieb a transferu technológií,“ dodala Gunišová.

Vedúci predstavitelia SOPK a CCPIT podpísali dodatok pri príležitosti zasadnutia riadiacich orgánov Medzinárodnej obchodnej komory a stretnutia svetových lídrov obchodu a priemyslu v Pekingu aj za účasti veľvyslanca SR v Čínskej ľudovej republike Františka Dlhopolčeka. CCPIT je najväčšou a najdôležitejšou inštitúciou v Číne zameranou na podporu zahraničného obchodu.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…