Dobré noviny
Na 30. narodeninách Elamu to roztočia aj Polemic a Vidiek
SITA
SITA

Na 30. narodeninách Elamu to roztočia aj Polemic a Vidiek

Hudobný program multižánrového open air festivalu budú tvoriť aj Skafander, Hex, October alebo Heľenine oči.

BRATISLAVA 25. septembra - Na oslave 30. narodenín Vysokoškolského klubu Elam vystúpia okrem divadelníkov a tanečníkov aj hudobné skupiny Skafander, October, Heľenine oči, Hex a AMO. Headlinermi podujatia budú Polemic a Vidiek. Za DJ-ské pulty sa postavia DJ Jacob a DJs Conspi a L.co.

Na multižánrovom festivale Elam 30 si na svoje prídu okrem milovníkov divadla, tanca či stand-up comedy aj hudobní nadšenci.

Budú si môcť vychutnať ska so skupinou Skafander, pripomenúť si írsku rockovú legendu U2 s revivalovou skupinou October a zatancovať si s východoslovenskou folk-rockovou kapelou Heľenine oči. Vystúpi aj pop-rockové zoskupenie Hex a organizátori nezabudli ani na priaznivcov hip-hopu. Tí sa môžu tešiť na dvojicu Opak a Moe známu ako AMO.

Jeden z headlinerov - Polemic je v ostatných rokoch najúspešnejšou ska kapelou na Slovensku. Od roku 1989 vydali šesť štúdiových albumov a spolupracovali s mnohými známymi slovenskými i zahraničnými hudobníkmi. Skupina Vidiek na čele s frontmanom Jankom Kuricom sa dala dohromady v roku 1986 a svoj názov odvodila od ich prvej úspešnej skladby - Vidiečan.

Open air podujatie pri príležitosti 30. narodenín Elam klubu sa uskutoční 28. septembra od 16:00 v bratislavskej Mlynskej doline.

Pre všetkých návštevníkov bude vstup zadarmo a na dvoch stageoch si budú môcť vychutnať množstvo vystúpení slovenských hudobníkov, divadelníkov, tanečníkov a stand-up komikov. Program vyvrcholí polnočným krájaním narodeninovej torty a ohňostrojom.

Elam klub založila skupinka mladých ľudí v roku 1982. Odvtedy s heslom "študenti študentom" poskytuje v Mlynskej doline priestor pre zábavu, oddych a vzdelávanie. Vysokoškoláci pripravujú diskotéky, koncerty známych, ale aj začínajúcich hudobníkov, hudobné kaviarne, premietania športových podujatí, filmov alebo profily muzikantov či filmových tvorcov.

Na začiatku každého semestra organizuje Elam konkurzy do svojich siedmich krúžkov - Usporiadateľská služba, Technika, Propagácia, Video, Divadlo Hudby, Foto a Kmit (Krúžok mikropočítačovej techniky).

Agentúru SITA informovala Jana Brnová zo spoločnosti ACCELERI.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…