Dominika Cibulková si v Tokiu zahrá v osemfinále

V druhom kole si poradila s Číňankou Ťie Čeng 6:0, 6:3 za 78 minút.

TOKIO 25. septembra - Slovenská tenistka Dominika Cibulková postúpila do osemfinálového 3. kola na turnaji WTA v japonskom Tokiu.

V utorkovom súboji 2. kola si za 78 minút poradila s Číňankou Ťie Čeng 6:0, 6:3. Cibulková na kurte najmä v prvom sete jednoznačne dominovala.

Prvý gem stratila až v ôsmej hre pri podaní súperky. Za stavu 3:1 v druhom sete prehrala Cibulková prvý raz svoje podanie, keď súperka využila hneď prvý brejkbal.

Turnajová dvanástka definitívne zlomila odpor Číňanky pri jej servise v ôsmej hre druhého setu a v deviatej premenila druhý mečbal. V osemfinále nastúpi Cibulková proti víťazke zápasu Samantha Stosurová (Aus.-8) - Francesca Schiavoneová (Tal.).

Výsledok - turnaj WTA Toray Pan Pacific Open v japonskom Tokiu (Premier, dotácia 2 168 400 USD, tvrdý povrch):