Dobré noviny
Pink to roztočí v Prahe, predstaví svoj nový album
SITA
SITA

Pink to roztočí v Prahe, predstaví svoj nový album

Americká speváčka Pink sa v máji predstaví v pražskej O2 Aréne.

BRATISLAVA 24. septembra - Americká speváčka Pink v rámci svojho európskeho turné The Truth About Love zavíta aj do pražskej O2 Arény. Do českej metropoly príde 20. mája.

Ako informoval hovorca usporiadateľskej agentúry Live Nation Petr Novák, ceny vstupeniek sa budú pohybovať od 1090 do 1790 českých korún (v prepočte približne od 44 do 72 eur).

Prednostný predpredaj pre členov klubu Live Nation sa začína 26. septembra o deviatej hodine ráno a končí sa 27. septembra o štvrtej poobede. Bežný predpredaj sa na webstránke sazkaticket.cz začne 1. novembra.

Pink na turné predstaví svoj nový album The Truth About Love, ktorý vyšiel len pred týždňom a napríklad v britskom albumovom rebríčku sa dostal na druhé miesto. Prvým singlom z nahrávky sa stala skladba Blow Me (One Last Kiss), ktorému sa darilo v niekoľkých singlových rebríčkoch, ďalším singlom je pieseň Try.

Na albume spolupracovala s producentom Gregom Kurstinom (Lily Allen, Britney Spears, Kylie Minogue, Marina and the Diamonds, Foster the People) a naspievala duety s Eminemom, Lily Rose Cooper (predtým známou ako Lily Allen) či spevákom formácie fun. Nateom Ruessom.

Tridsaťtriročná Pink, vlastným menom Alecia Beth Moore, sa narodila v Pensylvánii a hudobnú kariéru rozbehla v dievčenskej skupine Choice, po rozpade ktorej začala pracovať na svojej prvej sólovej štúdiovke Can\'t Take Me Home (2000). Z tejto nahrávky pochádza úspešný singel There You Go, s ktorým sa Pink dostala do prvej desiatky singlového rebríčka Billboard Hot 100.

O rok neskôr uviedla na trh album Missundaztood s hitmi ako Get the Party Started, Don\'t Let Me Get Me, Just Like a Pill či Family Portrait, ktorým si vyslúžila pozitívne kritiky a predala z neho vyše 12 miliónov kusov. V roku 2003 predstavila album Try This, ktorý sa síce predával omnoho menej ako tie predošlé, ale vďaka singlu Trouble získala jednu zo svojich troch cien Grammy.

Komerčný úspech opäť zaznamenala so štvrtou štúdiovkou I\'m Not Dead (2006), z ktorej pochádzajú hity Stupid Girls, Who Knew a U + Ur Hand. Odvtedy vydala ešte album Funhouse (2008), na ktorom sa nachádzala napríklad pieseň Sober, výberovku Greatest Hits... So Far!!! (2010), na ktorej boli aj novinky Raise Your Glass a Fuckin\' Perfect a spomínanú zatiaľ poslednú štúdiovku The Truth About Love.

Magazín Billboard v roku 2009 Pink umiestnil na čelo rebríčka najlepších popových interpretov a interpretiek desaťročia a podľa magazínu Forbes bola speváčka, ktorá celkovo predala vyše 40 miliónov albumov a 70 miliónov singlov, v roku 2010 27. najvplyvnejšou celebritou sveta. Pink vlani v júni priviedla na svet dcérku Willow Sage, ktorej otcom je jej manžel Carey Hart. S motokrosovým pretekárom sa zosobášila v januári 2006 v Kostarike.

Informácie zverejnila webstránka www.idnes.cz.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…