Futbalisti Slovana porazili Nitru vysoko 5:2

Slovan rozhodol o víťazstve štyrmi gólmi v prvom polčase.

BRATISLAVA 21. septembra – Futbal - Corgoň liga 2012/2013 - 10. kolo - piatok:

ŠK Slovan Bratislava - FC Nitra 5:2 (4:1)

Góly: 10. a 58. Halenár, 18. Gorosito, 22. Hlohovský, 38. L. Peltier - 28. Boszorád, 51. Cléber, ŽK: 89. Harbuľák (Nitra), rozhodovali: P. Hrčka - R. Sluk, Mikulaj, 1789 divákov

Zostavy:

Slovan: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Lukšík (76. Kopic) - Kopúnek - Halenár, Kladrubský (56. P. Sabo), Hlohovský - L. Peltier (66. K. Mészáros), Szarka

Nitra: M. Chudý - Igor Kotora, Struhár, Harbuľák, Mičic (46. M. Grman) - Šimončič, V. Gajdoš - Čery (46. Ivančík), Cléber, Boszorád (69. L. Zelenický) - Kroupa

I. polčas

Prvú príležitosť mali hostia: Kroupov volej ľavačkou po prihrávke Clébera vyrazil Putnocký spod brvna na roh.

Potom už prevzali taktovku futbalisti Slovana, na hre Nitry sa prejavili udalosti z ostatných dní súvisiace so stretnutím proti Trnave.

V piatok večer rozhodli "belasí" o triumfe už v prvom polčase. V 10. min pohotovo otvoril skóre Halenár, keď mu po centri Lukšíka predĺžil hlavou loptu Peltier. O osem minút neskôr zužitkoval argentínsky stopér Gorosito presne zahraný rohový kop Hlohovského - 2:0.

Vzápätí prišiel nebezpečný strieľaný center Lukšíka, stav sa však menil "až" v 22. min: peknú akciu domáceho tímu zakončil Hlohovský - 3:0. Nitrania znížili trojgólové manko v 28. min, keď si do voľného priestoru nabehol Boszorád a prekonal Putnockého. Favorita zápasu však inkasovaný gól neznechutil a do polčasovej prestávky pridal Slovan ešte jeden gól. Po spolupráci Kladrubský - Hlohovský dokopol v 38. min zblízka loptu do siete v sklze L. Peltier - 4:1.

II. polčas

Gólové hody pokračovali aj na začiatku druhého dejstva. V 51. min po štandardke skončila múrom tečovaná strela Clébera v Putnockého sieti. Domáci odpovedali pokusom Peltiera, ale tešili sa v 58. min. Halenár z 30 m napriahol ľavačkou a jeho tvrdý projektil "prestrelil" Chudého rukavice - 5:2.

Brankár Nitry si však mohol spytovať svedomie. Hostia spod Zobora sa snažili s nepriaznivým stavom ešte čosi urobiť. V 70. min Putnocký vyrazil na roh strelu Gajdoša a o dve minúty neskôr nastrelil pravú žrď domácej bránky. V závere sa Halenár prezentoval nebezpečným priamym kopom. Slovan trojgólovým víťazstvom zvýšil náskok na čele corgoňligovej tabuľky na rozdiel šiestich bodov.

Hlasy:

Samuel Slovák (tréner Slovana): "Som rád, že sme potešili fanúšikov gólmi aj dobrou hrou. O troch získaných bodoch nemá zmysel hovoriť, zápas nám vyšiel. Nitrania boli nebezpeční, ale udržali sme ich na dištanc. Aj napriek udalostiam, ktoré sa v Nitre udiali, hostia sem prišli bojovať. O to viac si cením, že sme dokázali vyhrať."

Ladislav Jurkemik (tréner Nitry): "Myslím si, že v tomto zápase sme prehrali zaslúžene. Ťažko sme skladali obranu, v prvom polčase sme robili veľké chyby a súper to využil. Gólom na 1:3 sme sa síce dostali do hry, ale hneď sme inkasovali po štvrtý raz. Nemali sme dnes na Slovan a neboli sme mu dôstojným partnerom. Hoci sme do Bratislavy neprišli s porazeneckou náladou, na hráčov veľmi zapôsobilo rozhodnutie disciplinárnej komisie."

BRATISLAVA 21. septembra (SITA) - Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2012/2013 po piatkovom zápase 10. kola:

1. ŠK Slovan Bratislava 10 6 2 2 17:12 20

2. MŠK Žilina 9 3 5 1 13:7 14

3. FC ViOn Zlaté Moravce 9 4 2 3 15:10 14

4. AS Trenčín 9 4 2 3 16:13 14

5. MFK Košice 9 4 2 3 10:10 14

6. Dukla Banská Bystrica 9 3 4 2 9:7 13

7. MFK Ružomberok 9 3 3 3 11:11 12

8. FC Nitra 10 3 3 4 14:18 12*