Dobré noviny
Rammstein sú prvým potvrdeným headlinerom Nova Rocku
SITA
SITA

Rammstein sú prvým potvrdeným headlinerom Nova Rocku

Nemecká skupina sa na najväčšom rakúskom festivale predstaví počas úvodného dňa - v piatok 14. júna 2013.

BRATISLAVA 21. septembra - Prvým potvrdeným headlinerom deviateho ročníka rakúskeho festivalu Nova Rock, ktorý sa uskutoční 14. až 16. júna 2012 v areáli Pannonia Fields II pri Nickelsdorfe, je nemecká industrial-metalová skupina Rammstein.

V piatok o tom informovali webstránky rammstein.de a novarock.at. Rammstein sa na Nova Rocku predstavia počas úvodného dňa - v piatok 14. júna 2013.

Kapela na tomto najväčšom rakúskom festivale vystúpila už v roku 2010. Vlani v novembri zase na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu štartovala európske turné. V roku 2013 sa Rammstein predstavia po celej Európe.

Okrem Rakúska zavítajú aj do Holandska, Poľska, Ruska, Švajčiarska, Veľkej Británie, Nemecka, Belgicka, Bulharska a Rumunska. Permanentky na Nova Rock, ktorý sa koná len 40 kilometrov od Bratislavy, sa predávajú v sieti Eventim. Denná kapacita festivalu by mala byť znovu 55-tisíc ľudí.

Skupina Rammstein združená okolo speváka Tilla Lindemanna má na svojom konte dosiaľ šesť štúdiových nahrávok: Herzeleid (1995), Sehnsucht (1997), Mutter (2001), Reise, Reise (2004), Rosenrot (2005) a Liebe ist für alle da (2009).

Komerčne najúspešnejší bol album Mutter (2001) reprezentovaný singlami Sonne, Links 2-3-4, Ich will, Mutter a Feuer frei! Medzi ich ďalšie hity patria single ako Mein Teil, Amerika, Benzin alebo Pussy. Kapela vlani vydala výberovku Made In Germany 1995-2011 (2011), ktorá obsahuje novú skladbu Mein Land.

Na Nova Rocku tento rok v júni vystúpili v pozícii headlinerov formácie Linkin Park, Die Toten Hosen a Metallica, pre ktorú to bolo už tretie vystúpenie na tomto podujatí. Tento rok bol jej program venovaný najmä eponymnej nahrávke z roku 1991, známej ako The Black Album.

Kalifornská kapela z nej zahrala všetkých 11 skladieb a to v obrátenom poradí. Okrem spomenutých kapiel sa na festivale predstavili napríklad aj Rise Against, The Offspring, Everlast, Kasabian, Dimmu Borgir, Cypress Hill, Machine Head, Billy Talent, Limp Bizkit, Corey Taylor, Evanescence, Nightwish alebo Slayer.

Trojdňový festival však poznačilo nepriaznivé počasie, pre ktoré museli organizátori zrušiť koncerty kapiel Marilyn Manson a Within Temptation.

Počas prvých siedmich ročníkov na Nova Rocku vystúpili napríklad Green Day, Placebo, Pearl Jam, Slipknot, Rage Against The Machine, The Smashing Pumpkins, Judas Priest, The Verve, Faith No More, Nine Inch Nails, The Killers, Disturbed, Chris Cornell, Staind, Iron Maiden, System of a Down, Korn, Motörhead, Thirty Seconds to Mars, Guano Apes, The Darkness, Flogging Molly, Alter Bridge, 3 Doors Down, Pendulum, Social Distortion, Alice in Chains, Stone Temple Pilots, The Prodigy, Guns N\' Roses, Kaiser Chiefs, Incubus, Bullet for My Valentine, Chickenfoot, Kid Rock, NOFX či Massive Attack.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…