Dobré noviny
10 skvelých tipov, ako využiť banánové šupky
Dobré noviny
Dobré noviny

10 skvelých tipov, ako využiť banánové šupky

— Foto: Shutterstock

Banánové šupky rozhodne nevyhadzujte! Pomôžu v kuchyni, pri upratovaní a postarajú sa o vašu pleť.

Zbaví vás bradavíc

Vyskúšali ste už všetky prostredky proti nepríjemným bradaviciam a stále nič nezaberá? Dajte šancu banánovej šupke! Každý večer pred spaním prekryte bradavicu kúskom šupky, prelepte náplasťou a nechajte pôsobiť cez noc. Toto opakujte celý týždeň a váš prolém bude minulosťou.

Odstráni vošky

Vošky nenávidia vôňu rozkladajúcich sa banánov. Ak sa ich teda chcete zbaviť, skúste do pôdy k napadnutým rastlinám zakopať banánovej šupky. Tie sú navyše bohaté na vápnik, horčík a ďalšie stopové prvky, ktoré prospievajú výžive rastlín.

Upokojí podráždenú pokožku

Vnútorná strana banánovej šupky je ideálnym prostriedkom proti svrbeniu, či už je spôsobené uhryznutím hmyzu, bodnutím alebo iným kožným podráždením. Postihnuté miesto stačí potrieť vnútornou stranou šupky. Známe sú tiež pozitívne účinky banánovej šupky v boji proti akné, hemoroidom aj ďalším kožným chorobám.

Omladí peť

Raz za niekoľko dní si premasírujte tvár kúskom banánovej šupky. Ovocné kyseliny, ktoré šupka obsahuje, pomôžu z pokožky odstrániť odumreté kožné bunky. Minerály, vitamíny a antioxidanty vašu pokožku oživia a vy tak získate hladšiu, zdravšiu a rozžiarenejšiu pleť.

Dodá lesk izbovým rastlinám

Chcete vaše izbové rastliny zbaviť prachu a usadených nečistôt? Listom dodáte lesk, keď ich preleštíte vnútornou stranou banánovej šupky. Zvlášť užitočný je tento tip u rastlín s takzvanými "voskovými" listami, ako sú napríklad fikus či voskovka.

 

Sledujte skvelé nápady, recepty a rady na Facebooku!

Časť 2 / 2

Už ste čítali?