Dobré noviny
Španielsko úspešné predalo viac dlhopisov, ako plánovalo
SITA
SITA

Španielsko úspešné predalo viac dlhopisov, ako plánovalo

Výnosy zo štátnych cenných papierov Madridu klesnú po tom, ako Európska centrálna banka ohlásila nový program nákupov dlhopisov.

MADRID 20. septembra - Španielsko vo štvrtok predalo dlhopisy v hodnote takmer 4,8 mld. eur. Ministerstvo financií predalo desaťročné dlhopisy za 859 mil. eur a trojročné dlhopisy za 3,9 mld. eur.

Predaj tak výrazne prevýšil plánovaný objem v rozmedzí 3,5 mld. až 4,5 mld. eur. Výnosy z kľúčových desaťročných dlhopisov klesli na 5,666 % z minulomesačnej úrovne 6,647 %.

Bolo to v súlade s očakávaniami, že výnosy zo štátnych cenných papierov Madridu klesnú po tom, ako Európska centrálna banka (ECB) ohlásila nový program nákupov dlhopisov s cieľom znížiť náklady na požičiavanie si v prípade okrajových členov eurozóny.

Dopyt po desaťročných aj trojročných dlhopisoch bol na štvrtkovej aukcii slušný, hoci záujem o trojročné cenné papiere bol menší.

Dopyt po trojročných štátnych cenných papieroch prevyšoval ponuku 1,6-násobne. Dopyt po desaťročných dlhopisoch bol oproti ponuke väčší 2,8-násobne, pričom v auguste prevyšoval ponuku iba 2,4-násobne.

Už ste čítali?