Dobré noviny
Peter Velits v časovke na MS zaostal, vyhral Tony Martin
SITA
SITA

Peter Velits v časovke na MS zaostal, vyhral Tony Martin

Slovenský cyklista Peter Velits zaostal v jazde proti chronometru na majstrovstvách sveta za očakávaniami, ďalší náš reprezentant Matej Jurčo príjemne prekvapil.

LIMBURG 19. septembra - Nemec Tony Martin obhájil v holandskej provincii Limburg titul majstra sveta v cyklistickej časovke.

Na 45,7 km dlhej trati medzi Heerlenom a Valkenburgom dosiahol čas 58:38,76 min.

S náskokom 5 sekúnd zdolal Američana Taylora Phinneyho, tretiu priečku obsadil Bielorus Vasil Kirijenka, ktorý zaostal o 1:44 min.

Časovka vyšla zo slovenských zástupcov lepšie Matejovi Jurčovi, ktorý skončil na 30. mieste s takmer štvorminútovým mankom na víťaza. Nedarilo sa čerstvému majstrovi sveta v časovke družstiev Petrovi Velitsovi.

Tímový kolega Martina z Omega Pharma-QuickStep obsadil až 34. post (+4:07,06 min).

Martin od úvodu bojoval o prvenstvo s Phinneym. Na prvom medzičase zaostával o 4,37 sekundy. Druhú tretinu trate však zvládol excelentne a urobil v nej dôležitý krok za prvenstvom. Po druhom medzičase predstihol Španiela Alberta Contadora, ktorý skončil napokon deviaty.

V závere síce v porovnaní s Phinneym mierne stratil, ale mohol sa tešiť z druhého dúhového dresu v kariére. Pri neúčasti olympijského víťaza Bradleyho Wigginsa i excelentného časovkára Fabiana Cancellaru potvrdil pozíciu najväčšieho favorita.

Dvadsaťsedemročný cyklista tímu Omega Pharma-QuickStep je skvelý časovkár, z ostatných štyroch šampionátov má štyri individuálne medaily (2 - 0 - 2). V nedeľu bol aj členom víťazného tímu v časovke družstiev.

Obaja Slováci od prvého medzičasu zaostávali za najlepšími a pohybovali sa približne na priečkach, na ktorých napokon skončili.

Výsledky:

Časovka:

Muži-elite: 1. Tony Martin (Nem.) 58:38,76 h, 2. Taylor Phinney (USA) +5,37 s, 3. Vasil Kirijenka (Biel.) +1:44,99 min, 4. Tejay Van Garderen (USA) +1:49,37, 5. Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Švéd.) +1:50,56, 6. Dmitrij Gruzdev (Kaz.) 1:56,44, 7. Jan Bárta (ČR) +2:12,49, 8. Alex Dowsett (V. Brit.) +2:26,06, 9. Alberto Contador (Šp.) +2:30,00, 10. Adriano Malori (Tal.) +2:40,54, ... 30. Matej Jurčo +3:56,96, 34. Peter Velits (obaja SR) +4:07,06.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…