Dobré noviny
Zdeno Chára: My nežiadame nič šialené, chceme hrať hokej
SITA
SITA

Zdeno Chára: My nežiadame nič šialené, chceme hrať hokej

Kolektívna zmluva vyprší v sobotu o polnoci. Ak sa hráči a vedenie NHL nedohodnú na novej zmluve, NHL čaká od nedele výluka.

NEW YORK 15. septembra - Slovenský obranca Zdeno Chára je jedným z 283 hokejistov, ktorí sa zúčastňujú na dvojdňovom stretnutí hráčskej asociácie NHLPA v New Yorku.

Ich cieľom je dohodnúť sa na podmienkach novej kolektívnej zmluvy, ktorá vyprší v sobotu 15. septembra o 23.59 h východoamerického času, od nedeľňajšieho rána by mala byť v NHL výluka.

Vedenie zámorskej profiligy totiž žiada výrazné zníženie platového stropu a niektoré ďalšie obmedzenia, ktoré sa nepáčia hokejistom. "Náš prioritný cieľ je dohodnúť sa a hrať hokej," cituje slová obrancu Boston Bruins Cháru www.bostonherald.com.

"Myslím si, že ľudia, ktorých máme vo vyjednávacej komisii a tí, ktorí sa pravidelne zúčastňujú na rokovaniach, sú pre nás tí správni. My nežiadame nič šialené či totálne nepredstaviteľné. Chceme dosiahnuť spokojnosť oboch strán a to nielen pre budúci rok, ale do budúcnosti," doplnil kapitán "medveďov" Chára.

Na stretnutí hráčov boli okrem iných aj hviezdy Milan Lucic či Patrice Bergeron. "Je skvelé, že sa zišlo toľko veľa hráčov. Aspoň vidieť, že všetkým na tom záleží, a že chcú byť informovaní. To je veľmi dobré znamenie. Všetci dúfame, že ešte dnes dosiahneme férovú dohodu," neskrýval optimizmus držiteľ dvoch strieborných medailí z majstrovstiev sveta.

Chára strávil vylúkovú sezónu 2004/2005 vo švédskom klube Färjestads BK. Nerozmýšľa však, že by si to zopakoval v prípade lockoutu aj v tomto ročníku. "Zostanem v Bostone a budem sledovať ako sa vyvinie situácia. Možno zmením rozhodnutie, ak sa dlhšiu dobu nič ohľadom zmluvy nepohne," uzavrel 35-ročný trenčiansky rodák.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…