Slovenské hádzanárky otočili duel s Islandom

Slovenky si poradili s Islanďankami tesne 23:22 (6:10).

CHEB 14. septembra - Slovenské hádzanárske reprezentantky si na tradičnom medzinárodnom turnaji žien "O štít mesta Cheb" pripísali na svoje konto druhé víťazstvo.

Po štvrtkovej výhre 23:19 nad Češkami si v piatkovom stretnutí v nemeckom Arzbergu poradili aj s Islanďankami tesne 23:22 (6:10).

Zverenky trénera Petra Sabadku pripravujúce sa na I. fázu kvalifikácie MS 2013 získali skalp aj druhého účastníka decembrových ME 2012.

Slovenky zakončia svoje účinkovanie na aktuálnom 39. ročníku podujatia v sobotu od 10.00 h duelom s Maďarkami, v ktorom budú bojovať o celkové prvenstvo - ich štvrté v doterajšej histórii turnaja.

Výsledky - piatok:

Slovensko - Island 23:22 (6:10)

Zostava a góly SR: Túrociová, Súlovská - Pileková, Kováčiková 1, Súkenníková, Z. Janšáková, Trochtová, Minárčiková, A. Tóthová 4, Dubajová 11/6, Rajnohová 4, Polláková, S. Szarková, Demajová, Michnová 3

Najviac gólov za Island: Sigurdardóttirová 12/4

rozhodovali: Hájek a Macho (obaja ČR), 500 divákov

Island vyhrával v priebehu I. polčasu o 2 - 3 góly, pred prestávkou svoje vedenie navýšil na 10:6. Aj úvodné minúty po zmene strán patrili severankám, ktoré ušli Slovenkám až na 16:8. Zverenky kouča Sabadku však duel „nezabalili“, vyrovnali na 16:16 a neskôr sa dostali aj do vedenia. Družstvá sa v týchto fázach hry naťahovali o každý gól. Za remízového stavu rozhodol o víťazstve SR gól Dubajovej v posledných sekundách hektického stretnutia.

Hlas:

Peter Sabadka (tréner SR): „Bol to veľmi náročný duel vzhľadom na fyzickú dominanciu súpera, ktorý má vysoké hráčky a snaží sa o silovú hádzanú. Dievčatá však proti zohratému a skúsenému tímu Islandu ukázali obrovskú snahu otočiť nepriaznivý vývoj. Podarilo sa im to vďaka morálno-vôľovým vlastnostiam, taktickej disciplíne a obetavosti. Na súpera platil dôraz v obrane, z ktorej sme prechádzali do rýchlych protiútokov. V závere sme dosiahli veľmi cenné víťazstvo proti účastníkovi ME, takže opäť môžem byť spokojný. Družstvo chcem pochváliť za obrovské nasadenie a túžbu otočiť nepriaznivý stav v zápase s náročným protivníkom. Vnútorná sila tímu je pre nás momentálne veľmi podstatná.“