Na ´šesťdňovej´ v Nemecku sa predstavia štyri slovenské tímy
SITA
SITA

Na ´šesťdňovej´ v Nemecku sa predstavia štyri slovenské tímy

Vo svetovej súťaži juniorských trophy tímov sa predstaví štvorica mladých jazdcov Slovakia Junior Trophy Teamu: Thomas Hostinský, Jakub Hruška, Lukáš Rosina a Martin Buchta.

HOHENSTEIN-ERNSTTHAL 14. septembra - Na nemeckom okruhu Sachsenring odštartujú v pondelok 24. septembra 2012 preteky Medzinárodnej šesťdňovej motocyklovej súťaže (ISDE).

Na záver tohto podujatia je na programe i záverečný motokros. Do Nemecka sa "šesťdňová" vracia po 23 rokoch a na Sachsenringu sa uskutoční pri príležitosti osláv 85. výročia založenia okruhu.

Podľa publikovanej štartovej listiny sa na podujatie prihlásilo 480 jazdcov z 36 krajín.

Slovenské farby budú hájiť štyri tímy v klubovej súťaži. Po dvoch rokoch sa vo svetovej súťaži juniorských trophy tímov predstaví štvorica mladých jazdcov Slovakia Junior Trophy Teamu: Thomas Hostinský, Jakub Hruška, Lukáš Rosina a Martin Buchta. Namiesto zraneného Jakuba Juríčka bol do tímu dodatočne nominovaný Martin Buchta. Ten mal na "šesťdňovej" pôvodne pretekať v klubovej súťaži.

"O účasti v druhej najvyššej súťaži tohtoročnej šesťdňovej športová komisia endura a rely Slovenskej motocyklovej federácie (EaR SMF) rozhodla na základe snahy podporiť nastávajúcu mladú generáciu jazdcov v zbieraní medzinárodných skúseností a získavania väčšieho sebavedomia na medzinárodnej scéne," povedal na margo nominácie viceprezident SMF Peter Lazar.

"K tomuto rozhodnutiu značne prispela i finančná stránka, nakoľko účasť 4-členného jazdeckého tímu je menej nákladná. Vyrovnaná výkonnosť nominovaných jazdcov, okrem Thomasa Hostinského, ktorý je lídrom JTT, iste prispeje k zdravej rivalite jazdcov tímu," dodal Lazar.

V hlavnej súťaži trophy tímov sa na štart postavia šesťčlenné družstvá z 24 krajín, v svetovej trofeji juniorských tímov budú štartovať štvorčlenné družstvá z 19-tich krajín a v kategórii žien sa bude bojovať medzi družstvami zo siedmych krajín. Najpočetnejšou je súťaž trojčlenných klubových tímov (79 prihlásených).

V súťaži klubových tímov štartujú štyri slovenské družstvá a to Unimarco Slovakia Racing Team v silnom zložení Štefan Svitko, Jaroslav Postredný, Marek Brečka, ďalej ECPU Slovakia Team s jazdcami Adamom Šipikalom, Jánom Zaťkom a Viliamom Veteškom, BMP Slovakia Team (Radek Bohuslav, Jozef Marenčák, Vladimír Preis) a Bobbel Enduro Team (Miroslav Ševela, Branislav Belluš, Zlatko Novosád).

Už ste čítali?

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…