Kreatívny priestor pre startupy The Spot otvoril svoje brány
Dobré noviny
Dobré noviny

Kreatívny priestor pre startupy The Spot otvoril svoje brány

Občianske združenie The Spot otvorilo 31. mája kreatívny priestor pre startupy a všetkých podnikavých a talentovaných ľudí. Na treťom poschodí obchodného centra Dunaj nájdu začínajúci podnikatelia miesto, kde môžu pracovať, vzdelávať sa a dostanú potrebnú pomoc a cenné rady.

BRATISLAVA 3. júna - The Spot, ktorého zakladatelia sú prevažne ľudia z IT sféry, pomáha slovenským startupom (teda začínajúcim firmám prevažne z technologickej oblasti) rozvíjať sa a rásť. Poskytuje miesto vhodné na prácu a okrem toho aj organizuje prednášky a workshopy.

Ivan Debnár, zakladateľ portálu Zoznam.sk a jeden zo zakladateľov The Spot hovorí: “Na Slovensku vzniká veľké množstvo startupov s celosvetovým potenciálom. Máme tu šikovných ľudí, ktorí majú tú možnosť dosiahnuť so svojím podnikaním celosvetovú úroveň. Takýmto talentom chceme pomáhať.”  

Na oficiálnom otvorení sa predstavili tri už existujúce startupy, ktoré vďaka výhre v májovom podujatí Startup Weekend Bratislava získali možnosť zúčastniť sa trojmesačného mentoringového programu Startup Summer priamo v The Spot.  Prvým je Instant feedback, služba, ktorá poskytuje možnosť ohodnotiť prednášku a prednášajúceho vďaka QR kódom. Blame it on the fish, humorná aplikácia, v ktorej reálna rybička v akváriu rozhoduje za vás, pobavila väčšinu účastníkov. Party Smasher, ktorý by sa dal nazvať aj „Nike+ running pre párty“ je vtipnou zábavou na každú párty.

Zatiaľ čo v zahraničí podobné projekty ako The Spot pomáhajú podnikateľskému ekosystému, na Slovensku je The Spot jediným svojho druhu. Zakladatelia čerpali inšpiráciu hlavne v zahraničných startupových inkubátoroch a centrách ako je napríklad General Assembly v New Yorku či RocketSpace v San Franciscu. Súčasťou priestoru The Spot je open space, určený na prácu, niekoľko uzavretých kancelárií, miestnosti určené na stretnutia, učebňa a samostatná kaviareň Tea Spot.

The Spot dúfa, že sa vďaka nemu slovenská startup scéna začne ešte viac rozvíjať a z tohto priestoru vzídu úspešné projekty a firmy.

Portál Dobré noviny informovala Michaela Kompaniková.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…