Kreatívny priestor pre startupy The Spot otvoril svoje brány
Dobré noviny
Dobré noviny

Kreatívny priestor pre startupy The Spot otvoril svoje brány

Občianske združenie The Spot otvorilo 31. mája kreatívny priestor pre startupy a všetkých podnikavých a talentovaných ľudí. Na treťom poschodí obchodného centra Dunaj nájdu začínajúci podnikatelia miesto, kde môžu pracovať, vzdelávať sa a dostanú potrebnú pomoc a cenné rady.

BRATISLAVA 3. júna - The Spot, ktorého zakladatelia sú prevažne ľudia z IT sféry, pomáha slovenským startupom (teda začínajúcim firmám prevažne z technologickej oblasti) rozvíjať sa a rásť. Poskytuje miesto vhodné na prácu a okrem toho aj organizuje prednášky a workshopy.

Ivan Debnár, zakladateľ portálu Zoznam.sk a jeden zo zakladateľov The Spot hovorí: “Na Slovensku vzniká veľké množstvo startupov s celosvetovým potenciálom. Máme tu šikovných ľudí, ktorí majú tú možnosť dosiahnuť so svojím podnikaním celosvetovú úroveň. Takýmto talentom chceme pomáhať.”  

Na oficiálnom otvorení sa predstavili tri už existujúce startupy, ktoré vďaka výhre v májovom podujatí Startup Weekend Bratislava získali možnosť zúčastniť sa trojmesačného mentoringového programu Startup Summer priamo v The Spot.  Prvým je Instant feedback, služba, ktorá poskytuje možnosť ohodnotiť prednášku a prednášajúceho vďaka QR kódom. Blame it on the fish, humorná aplikácia, v ktorej reálna rybička v akváriu rozhoduje za vás, pobavila väčšinu účastníkov. Party Smasher, ktorý by sa dal nazvať aj „Nike+ running pre párty“ je vtipnou zábavou na každú párty.

Zatiaľ čo v zahraničí podobné projekty ako The Spot pomáhajú podnikateľskému ekosystému, na Slovensku je The Spot jediným svojho druhu. Zakladatelia čerpali inšpiráciu hlavne v zahraničných startupových inkubátoroch a centrách ako je napríklad General Assembly v New Yorku či RocketSpace v San Franciscu. Súčasťou priestoru The Spot je open space, určený na prácu, niekoľko uzavretých kancelárií, miestnosti určené na stretnutia, učebňa a samostatná kaviareň Tea Spot.

The Spot dúfa, že sa vďaka nemu slovenská startup scéna začne ešte viac rozvíjať a z tohto priestoru vzídu úspešné projekty a firmy.

Portál Dobré noviny informovala Michaela Kompaniková.

Už ste čítali?

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…