Basketbalistky Good Angels začnú doma proti Krakovu
SITA
SITA

Basketbalistky Good Angels začnú doma proti Krakovu

Už len dva dni delia basketbalistky Good Angels Košice od vstupu do novej euroligovej sezóny. Jedenásťnásobné a úradujúce majsterky Slovenska čaká úvod ako hrom - atraktívny domáci súboj proti poľskému tímu Wisla Can-Pack Krakov, ktorý vedie bývalý tréner Košičaniek Štefan Svitek.

KOŠICE 5. novembra - Už len dva dni delia basketbalistky Good Angels Košice od vstupu do novej euroligovej sezóny. Jedenásťnásobné a úradujúce majsterky Slovenska čaká úvod ako hrom - atraktívny domáci súboj proti poľskému tímu Wisla Can-Pack Krakov, ktorý vedie bývalý tréner Košičaniek Štefan Svitek. Zápas sa začne v Steel aréne v stredu o 18.00 h, ale vedenie domáceho tímu predstúpilo pred médiá už v pondelok predpoludním.

Quigleyová je obávanou hráčkou

"Keď predvedieme dobrú hru z prípravných zápasov a dáme do toho potrebnú bojovnosť, mohli by sme zvíťaziť. Dôležité bude vypojiť z hry kľúčové hráčky Krakova - Quigleyovú a Lavenderovú," uviedla na prahu novej euroligovej sezóny Zuzana Žirková, kapitánka košického tímu.

Krídelníčka Alexandria Quigleyová zanechala v predminulej sezóne v Košiciach výraznú hráčsku stopu. Aj vďaka jej bodom, presným prihrávkam a neúnavnej bojovnosti sa vtedy Good Angels dostali až medzi štyri najlepšie tímy starého kontinentu a dosiahli najväčší klubový úspech v histórii. Teraz príde na východ Slovenska v pozícii obávanej súperky.

"Allie je kľúčová hráčka v tíme Krakova. Až šesť zo siedmich akcií je postavených na nej. Vieme, čo sú jej silné stránky, aj to, čo jej na palubovke nevonia. Jednoznačne ju musíme zastaviť, aj keď to nebude ľahké," skonštatoval tréner Good Angels Maroš Kováčik. Vyjadril sa aj k ďalším informáciám, ktoré získali o kvalitnom poľskom tíme, ktorému patrí suverénne prvá priečka v najvyššej domácej súťaži. "Videli sme ich zápasy na videu, dokonca jeden aj naživo. So ´skautingom´ nám pomohla aj naša hráčka Magdalena Zietarová, ktorá dobre pozná všetky tri poľské basketbalistky Wisly."

Množstvo predaných lístkov nezodpovedá očakávaniam

Kováčikove zverenkyne vyhrali v úvode sezóny všetkých sedem zápasov v slovenskej najvyššej súťaži, ale teraz ich čaká kvalitatívne vyššia úroveň. Sobotňajšia generálka na súboj s Wislou Can-Pack im v Steel aréne proti Ružomberku vyšla skvele - zvíťazili 90:49. Tento zápas bol dôležitý aj z toho pohľadu, aby si Košičanky po dlhšom čase opäť začali zvykať na špecifické prostredie takmer 9-tisícovej Steel arény, kde zohrajú všetky domáce súboje v novom súťažnom ročníku EL.

"Je nám jasné, že nemôžeme očakávať taký divácky záujem ako v minulej sezóne, keď bola Steel aréna aj pre divákov na basketbale niečo nové. Predaj lístkov zatiaľ nezodpovedá našim očakávaniam, ale prekročili sme už dvojtisícovú hranicu. Tie očakávania sa pohybujú na hranici 3500 - 4000 divákov. Je nám však jasné, že ľudí treba do Steel arény pozvať kvalitnými výkonmi," uviedol generálny manažér Good Angels Daniel Jendrichovský.

Vyjadril sa aj k osobe slovenského trénera poľského tímu Štefana Sviteka, ktorý svojho času dotiahol Košice až na euroligovú úroveň, ale pred dvoma rokmi opustil družstvo za nie najpriaznivejších okolností. "Pišta Svitek odviedol pre náš klub neoceniteľné služby. Dostal ho z minoritných pomerov až do najlepšej európskej osmičky. Ani sa nemusíme baviť o jeho zásluhách," dodal Jendrichovský.

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…