Dobré noviny
SuperStar Lukáš Adamec vydáva album plný rocku a funky
SITA
SITA

SuperStar Lukáš Adamec vydáva album plný rocku a funky

Do rádií mieri v týchto dňoch prvý singel skupiny Siempre Lukáša Adamca Neboj sa, ten sa však nesie v štýle reggae.

BRATISLAVA 1. júna - Slovenský spevák Lukáš Adamec a jeho skupina Siempre nahrali nový album s jednoduchým názvom Siempre & Lukáš Adamec, ktorý obsahuje dvanásť piesní a na pulty obchodov sa dostane už čoskoro.

Do rádií mieri v týchto dňoch prvý singel Neboj sa, ktorý sa nesie v štýle reggae. Adamec a jeho skupina už k nemu natočili aj videoklip, ktorý chcú zverejniť v júni.

"Chceli sme aj takto vyjadriť všestrannosť nášho hudobného smerovania. Nie je to reggae na štýl UB 40, skôr sme sa pokúsili o hlbšie načretie do histórie, inšpiráciou boli napríklad prvé platne Boba Marleyho či Leeho "Scratch" Perryho,“ vysvetlil Adamec, víťaz Česko Slovenskej SuperStar 2011. S pokojnou hudbou je v ostrom kontraste text novej skladby.

"Je o týpkovi, ktorý navrhuje dievčaťu, aby opustilo terajšieho partnera a odišlo s ním. A to nielen pre vzájomnú príťažlivosť, ale aj preto, že sa trápi a vo vzťahu pokračuje len zo zvyku," uviedol Adamec, ktorý je autorom textu.

Celý album sa však nebude niesť iba v štýle reggae. "Reggae je cítiť najmä v prvom singli, inak sa na albume strieda množstvo ďalších melódií a motívov. Globálne by som ich označil ako rockové, ale je to skôr taký náš \'Siempre rock‘ s prvkami funky," povedal kapelník a gitarista skupiny Peter Malinovský.

Adamec a Siempre majú na leto naplánovaných množstvo koncertov, najvýnimočnejším pre nich bude ten 13. júla v Piešťanoch, kde vystúpia ako jeden z predskokanov legendárnych Guns N\' Roses. "Keď sme sa to dozvedeli, cítili sme sa ako v rozprávke. Je to veľká legenda, takže pre nás to bude výzva i zodpovednosť. Ale určite urobíme všetko pre to, aby sme sa predviedli v tom najlepšom svetle a prispeli k tejto obrovskej rock\'n\'rollovej párty," dodal Adamec.

Agentúru SITA informoval Ján Kakaščík z JK Media.

Už ste čítali?