Dobré noviny
Fed neohlásil nový menový stimul, aj keď ho signalizoval
SITA
SITA

Fed neohlásil nový menový stimul, aj keď ho signalizoval

Centrálna banka USA uviedla, že ekonomické zotavovanie zatiaľ v tomto roku stratilo dynamiku a signalizovala, že pripravené sú ďalšie nákupy dlhopisov.

WASHINGTON 1. augusta - Americký Federálny rezervný systém (Fed) v stredu na záver svojho zasadania uviedol, že ekonomické zotavovanie zatiaľ v tomto roku stratilo dynamiku, ale neohlásil nový menový stimul, hoci signalizoval, že pripravené sú ďalšie nákupy dlhopisov.

"Federálny výbor pre operácie na voľnom trhu bude pozorne monitorovať informácie o ekonomickom a finančnom vývoji a, ak to bude potrebné, opäť uvoľní menovú politiku," uviedla americká centrálna banka vo vyhlásení.

Predstavitelia Fed-u ekonomiku krajiny označili za "trochu spomaľujúcu" a zopakovali sklamanie z malého pokroku pri znižovaní miery nezamestnanosti, ktorá je na úrovni 8,2 %.

Hospodársky rast USA sa v druhom štvrťroku tohto roka spomalil na úroveň 1,5 %, keďže oslabili spotrebiteľské výdavky.

Fed zasadal deň pred tým, ako sa uskutoční stretnutie Európskej centrálnej banky (ECB). Jej šéf Mario Draghi nedávno podporil dohady o ďalších nákupoch dlhopisov Talianska a Španielska, keď vyhlásil, že urobí "všetko, čo treba s cieľom chrániť euro."

Už ste čítali?