Dobré noviny
Okolo Prešova postavia obchvat za 6 miliónov eur
SITA
SITA

Okolo Prešova postavia obchvat za 6 miliónov eur

Dôležitejší pre centrum Šariša bude severný obchvat na rýchlostnej ceste R4. Podľa diaľničného programu stavba tohto obchvatu v dĺžke takmer 15 kilometrov by mala začať v roku 2014.

BRATISLAVA 30. mája - Dokumentácie na stavebné povolenie a ponuku na výstavbu 7,9-kilometrového juhozápadného obchvatu Prešova na diaľnici D1 vypracuje Združenie D1 Prešov západ - Prešov juh, zastúpené spoločnosťou Dopravoprojekt, a.s. so sídlom v Bratislave.

Uvedené združenie bude na stavbe diaľnice zároveň vykonávať autorský dozor. Národná diaľničná spoločnosť, a.s. za tieto služby podľa zmluvy zaplatí vybranému dodávateľovi 6,51 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

Ako ďalej vyplýva zo zverejnených informácií o výsledku tendra v stredajšom Vestníku verejného obstarávania, pôvodná predpokladaná cena zákazky bola 7,35 mil. eur bez DPH.

Združenie s Dopravoprojektom uspelo vo verejnej súťaži spomedzi troch prijatých ponúk. Ďalšími členmi združenia sú firmy Valbek, s.r.o. Bratislava, Dopravoprojekt Brno, a.s. Brno a R-Project Invest, s.r.o. Bratislava. Predpokladaný podiel subdodávok je 24 % z celkového objemu kontraktu.

Podľa programu prípravy a výstavby diaľnic a rýchlostných ciest na roky 2011 až 2014, ktorý vláda Ivety Radičovej schválila vlani 6. júla, stavba juhozápadného obchvatu Prešova na D1 by mala začať v roku 2014 alebo 2015. Súčasťou obchvatu bude tunel v dĺžke 2,4 kilometra. Začatie stavby bude závisieť od toho, či sa podarí pozemky majetkovoprávne vysporiadať v tomto a budúcom roku.

Odhadované stavebné náklady sú 453,2 mil. eur bez DPH. Stavby obchvatov Prešova na D1 a R4 majú byť financované zo zdrojov Európskej únie a štátneho rozpočtu v ďalšom programovacom období 2014 až 2020.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…