Dobré noviny
Novinár Tomáš Ulej v piatok pokrstí svoj debut Ale
SITA
SITA

Novinár Tomáš Ulej v piatok pokrstí svoj debut Ale

Hosťami krstu budú aj Tomáš Janovic a herečka Kristína Farkašová, ktorá dielo načítala do podoby audioknihy.

BRATISLAVA 30. júla - Novinár, aforista a stĺpčekár Tomáš Ulej pokrstí v piatok 3. augusta svoju debutovú knihu Ale (2012).

Zbierku aforizmov a epigramov, ktorá nedávno vyšla vo vydavateľstve KK Bagala, uvedie do života po 17:30 v bratislavskej čitárni Červený rak.

Hosťami krstu budú Tomáš Janovic, Bene, Marián Jaslovský, Roland Kánik, Katarína Slaninková, Emil Drličiak, vydavateľ publikácie Koloman Kertész Bagala i herečka Kristína Farkašová, ktorá dielo načítala do podoby audioknihy.

"Sú to vzácne vyrovnané texty, ktoré nikdy nejdú pod základnú štylizačnú a myšlienkovú úroveň," povedal na margo knihy Ale spisovateľ Daniel Hevier. Ten Ulejovu zbierku označil za to najlepšie, čo bolo v oblasti aforizmu na Slovensku v poslednom čase vydané.

"Som naozaj veľmi rád, že kde sa vzal, tu sa vzal, objavil sa Tomáš Ulej a pokračuje v tom, čo u nás začali Lasica a Satinský. Tomáš Ulej obohacuje náš tradičný útočiaci humor vtipom a noblesou a názorom," okomentoval zbierku ďalší významný slovenský spisovateľ Tomáš Janovic.

Tomáš Ulej (1987) vyštudoval žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Na vysokej škole v súčasnosti vyučuje predmet Nové médiá.

V roku 2006 založil projekt Zlatý fond denníka SME, vďaka ktorému dobrovoľníci z celého Slovenska dostali na internet viac ako dvetisíc kníh.

Roky viedol počítačovú prílohu denníka SME, v súčasnosti do SME pravidelne píše stĺpček Listy z webu. Vo svojich novinárskych textoch sa venuje človeku v obkľúčení informačných technológií.

Informácie pochádzajú zo sociálnej siete Facebook a webstránky tomasulej.sk.

Už ste čítali?