Dobré noviny
Sobota bude slnečná, hrozia však aj búrky
SITA
SITA

Sobota bude slnečná, hrozia však aj búrky

V nedeľu sa počasie zmení, bude chladnejšie vyskytnúť sa môžu aj búrky s krupobitím.

BRATISLAVA 28. júla - Počasie na Slovensku ovplyvní v sobotu nevýrazné tlakové pole, ktoré sa bude aj naďalej udržiavať nad strednou Európou.

Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav na svojej internetovej stránke.

Z prevažne polooblačnej oblohy môže ojedinele spŕchnuť, vyskytnúť sa môžu aj búrky. Najvyššia denná teplota vystúpi na 29 až 34 stupňov Celzia, na Kysuciach, Orave, v Liptove a na Spiši ručička teplomera ukáže okolo 27 stupňov Celzia.

Teplota na horách vo výške 1500 metrov sa bude pohybovať v okolí 20 stupňov Celzia. Fúkať má vietor z južných smerov do 4 m/s (15 km/h), ktorý pri búrke prechodne zosilnie.

V teplom výškovom juhozápadnom prúdení postúpi do alpskej a karpatskej oblasti v nedeľu zvlnené frontálne rozhranie.

V noci bude od západu postupne oblačno až zamračené, na východe spočiatku zmenšená oblačnosť. Miestami sa vyskytnú prehánky, dážď alebo búrky. Na východe však len ojedinele.

Najnižšia nočná teplota 21 až 16 stupňov Celzia, na Kysuciach, Orave, Liptove a Spiši okolo 14 stupňov.

Fúkať má juhovýchodný až južný vietor do 5 m/s (20 km/h). Pri búrkach však môže prechodne zosilnieť.

Oblačné a zamračené počasie bude aj cez deň. Na mnohých miestach zaprší, miestami môžu Slovensko potrápiť aj búrky, ojedinele aj s krupobitím.

Najvyššia denná teplota vystúpi na 22 až 27 stupňov Celzia, na Podunajskej nížine, juhu stredného Slovenska a na východe okrem Spiša sa ručička teplomera vyšlhá vyššie, na 27 až 32 stupňvo Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov sa bude pohybovať v okolí 16 stupňov Celzia.

Zafúka slabý až mierny premenlivý vietor, ktorý pri búrkach prechodne zosilnie.

Už ste čítali?