Dobré noviny
Rockeri z kapely Metallica nahrajú album, majú plno nápadov
SITA
SITA

Rockeri z kapely Metallica nahrajú album, majú plno nápadov

Metallica začne v septembri nahrávať nový štúdiový album. Najskôr dokončí film a vystúpenia.

BRATISLAVA 27. júla - Americká heavymetalová formácia Metallica začne v jeseni nahrávať nový štúdiový album. V rozhovore pre magazín Metal Hammer to načrtol bubeník kapely Lars Ulrich.

"Vždy, keď James Hetfield zoberie gitaru do rúk, vyjdú z toho brilantné riffy. Ja sa snažím o to, aby boli všetky zaznamenané, pričom sa ich snažím čo najlepšie obohatiť o bicie nástroje," povedal 48-ročný dánsky bubeník.

"Máme kopu nápadov, ktoré čakajú na to, aby z nich vznikli skladby. Dokončíme náš film, vystúpime na Outside Lands a niekedy v septembri by sme sa mohli začať koncentrovať na novú hudbu a pokúsiť sa nahrať nový album," dodal Ulrich.

Metallica v súčasnosti pracuje na filme s pracovným názvom Metallica 3D, ktorý má režisérsky pod palcom filmár Nimród Antal. Ten v minulosti režíroval také snímky ako Revízori (2003), Motel smrti (2007), Transport (2009) alebo Predátori (2010).

Spomenutý festival Outside Lands sa bude konať 10. až 12. augusta v kalifornskom San Franciscu. Vystúpia na ňom aj Stevie Wonder, Neil Young & Crazy Horse, Foo Fighters, Jack White, Beck, Skrillex, Sigur Rós, Justice, Norah Jones, Regina Spektor, Big Boi, Bloc Party či Franz Ferdinand.

Nový album skupiny Metallica bude nasledovníkom jej štúdiovky Death Magnetic (2008). Vlani sa kapela prezentovala nie príliš úspešným albumom Lulu (2011), ktorý nahrala s Louom Reedom. Informácie pochádzajú z webovej stránky nme.com a archívu agentúry SITA.

Už ste čítali?