Dobré noviny
Skeetarka Barteková sa pripravovala aj na tvrdšie terče
SITA
SITA

Skeetarka Barteková sa pripravovala aj na tvrdšie terče

Danka Barteková naberala formu aj na sústredeniach v Taliansku a Česku, jej Kouč Juraj Sedlák by bral postup do finále, v ktorom je možné už všetko.

BRATISLAVA 27. júla - Slovenská reprezentantka v skeete žien Danka Barteková nenechala v príprave na olympijské hry do Londýna nič na náhodu.

Jej tréner Juraj Sedlák vyberal strelnice, na ktorých trénovala, aj podľa toho, či sa na nich strieľa na rovnaké terče, aké sa budú používať v olympijských pretekoch.

"Samozrejme, je to veľká odlišnosť. Sú iné ako bežné, predovšetkým tvrdšie. Už v kvalifikácii sa používajú tzv. flešové terče, ktoré sú naplnené zeleným práškom. Ten sa v nich hýbe a môže spôsobiť zmenu dráhy ich letu. Vo finále sú plnené červeným práškom. Navyše po zásahu zostáva prach vo vzduchu a ďalší terč v ňom môže zmiznúť, takže sme sa pripravovali aj na to, aby Danka vedela reagovať aj v takýchto prípadoch," uviedol pre agentúru SITA reprezentačný kouč skeetarov J. Sedlák.

Barteková formu naberala aj na sústredeniach v Taliansku (Lonato) a Česku (Brno). "Príprava bola výnimočná a maximálne profesionálna. Do Londýna sme rozhodne nešli pre to, aby skončila posledná. Určite by sme brali finále, tam je to potom už o šťastí, vyslovene lotéria. Verím, že môžeme uvažovať o splnení týchto cieľov," dodal na záver kouč 8. skeetarky z OH 2008 v Pekingu, ktorú čaká súťaž na londýnskej strelnici už v nedeľu 29. 7.

Už ste čítali?