Dobré noviny
V pohárovej Európe pokračuje so slovenských tímov iba Trnava
SITA
SITA

V pohárovej Európe pokračuje so slovenských tímov iba Trnava

Futbalisti Trnavy zvládli odvetný zápas s írskym Sligo Rovers a postúpili do 3. predkola Európskej ligy UEFA.

TRNAVA 27. júla - Jediným slovenským klubom, ktorý prešiel cez sito 2. predkôl európskych pohárových súťaží, je FC Spartak Trnava. MŠK Žilina, ŠK Slovan Bratislava i FK Senica ukončili svoju púť pohárovou Európu už v tejto fáze.

Zverenci Pavla Hoftycha remizovali vo štvrtkovom odvetnom zápase Európskej ligy 2012/2013 na ihrisku írskeho tímu Sligo Rovers 1:1 a zásluhou víťazstva 3:1 v minulotýždňovom prvom meraní síl na Štadióne Antona Malatinského sa kvalifikovali do ďalšej fázy kontinentálneho pohára číslo dva.

Domáci nepremenili pokutový kop

Všetko však mohlo byť inak, keby domáci Danny North približne v polovici prvého polčasu premenil pokutový kop.

"Určite to bol kľúčový moment zápasu. Ja by som povedal, že nie on ju nepremenil, ale Miro Filipko ju chytil. Otázka je, ako by sme my zareagovali na inkasovaný gól. Možno by nás to zomklo a okamžite by sme odpovedali vyrovnaním. Som si však istý, že už aj tak búrlivé domáce publikum, by bolo ešte búrlivejšie a hnalo by svojich ešte výraznejšie dopredu," povedal v piatok predpoludním pre agentúru SITA Pavel Hoftych.

Český kouč Spartaka pridal aj hodnotenie celého dvojzápasu s lídrom najvyššej írskej súťaže: "Bola to nesmierne náročná konfrontácia, aj keď to podľa výsledkov tak nevyzeralo. Ja si myslím, že o našom postupe rozhodol najmä vynikajúci prvý polčas toho prvého duelu v Trnave. V prospech Sliga hovorí aj to, že oni sú rozohraní, lebo v Írsku je liga v plnom prúde. Súper bol nebezpečný najmä zo štandardných situácií. Som naozaj šťastný, že sme to zvládli."

Do Trnavy príde Steaua Bukurešť

Úradujúci slovenský vicemajster sa v 3. predkole EL 2012/2013 stretne s rumunským klubom Steaua Bukurešť.

Prvý zápas sa uskutoční už na budúci štvrtok 2. augusta na pôde súpera, odveta je na programe ďalší štvrtok 9. augusta v "slovenskom Ríme".

"Teší ma, že sme pre Trnavu získali ďalšiu európsku konfrontáciu s veľmi zaujímavým a silným tímom. V Trnave už pred niekoľkými desaťročiami hrali proti Steaue a fanúšikovia i celé mesto sa už nevie dočkať ďalších zápasov s týmto súperom," povedal na margo najbližšieho protivníka Hoftych a dodal: "Pre slovenský futbal je škoda, že len my sme postúpili ďalej. Ja sa však nezaujímam o výsledky ostatných klubov. Jasné, že ich sledujem, ale ich výsledky, ich vypadnutie, to je ich záležitosť, ja sa tým príliš nezaoberám."

Už ste čítali?