Dobré noviny
Grape bude otvorený aj pre cyklistov, bude mať aj dress code
SITA
SITA

Grape bude otvorený aj pre cyklistov, bude mať aj dress code

Pre ľudí na bicykloch organizátori pripravili cyklovýlet na Sĺňavu.

BRATISLAVA 26. júla - Tretí ročník Grape festivalu, ktorý sa uskutoční 10. a 11. augusta na letisku v Piešťanoch, bude mať svoj dress code a vstup naň bude povolený aj ľuďom na bicykloch.

Na štvrtkovej tlačovej konferencii v Bratislave o tom informovali organizátori podujatia Ján Trstenský a Juraj Podmanický. Dress code nebude len jeden, ale hneď tri, no ani jeden z nich samozrejme nebude povinný. Konkrétny spôsob preferovaného oblečenie zverejnia v najbližších dňoch.

Čo sa týka bicyklov, organizátori odhadujú, že ich na letisku bude niekoľko stovák. Tí, ktorí na festival prídu na dvoch kolesách, si budú môcť svoje bicykle v areáli nechať skontrolovať a prípadne aj opraviť. Kapacita areálu bude tento rok 10-tisíc ľudí.

 

Návštevníci sa budú môcť zabávať pod štyrmi hudobnými stagemi a jedným filmovým pódiom, ktoré ponúkne aj prednášky. Podľa organizátorov bude na festivale viac toaliet i viac nádrží s pitnou vodou a lepšie bude riešené aj osvetlenie. Headlinerom podujatie bude britská skupina Morcheeba. Tá síce už na Slovensku vystúpila, no až na Grape sa jej fanúšikovia dočkajú v pôvodnom zložení so speváčkou Skye Edwards.

Piatkový večer bude gitarovejší

Ďalším headlinerom bude londýnsky rapper, spevák a elektronický hudobník Example, ktorý na scéne prerazil s albumom Won\'t Go Quietly (2010), na ktorom sa posunul k elektronickej tanečnej hudbe. Obaja spomenutí interpreti sa na festivale predstavia v sobotu 11. augusta.

Piatkový program bude podľa slov organizátorov gitarovejší. Na letisku sa počas úvodného dňa predvedú The Subways, Blood Red Shoes, The Bloody Beetroots či Wolf Gang. Ďalšími potvrdenými zahraničnými účinkujúcimi tretieho ročníka podujatia sú The Twilight Sad, Modestep a New Ivory. "Navýšil sa nám počet zahraničných interpretov, čo je dôkaz nášho progresu," uviedol Trstenský.

Českú republiku budú na Grape reprezentovať formácie Tata Bojs, Charlie Straight, Prago Union, Please The Trees, Airfare, Voodooyoudo, Republic Of Two, LUS3, A Banquet, Skyline, Notes from Prague, Make My Heart Explode a tiež česko-slovenská kapela Rara Avis. Domácu scénu zastúpia Le Payaco, Para, Billy Barman, Puding pani Elvisovej.

Účinkovať budú aj Lavagance, Funny Faces, Got Blue Balls, Walter Schnitzelsson, The Cellmates, Diego, The Uniques, Purist, Haf a Beyuz, Tornádo Lue, Vec, The Bright Eye, Stratasoul, Yanko Král, DJ Tasun, Michael Priest & Bad Mojo, Olis Bakulu & Slight, Emonoizboyz alebo Lixx. Elektropopová skupina Noisecut na festivale odohrá rozlúčkový koncert.

Organizátori pripravili aj nehudobné aktivity

Členovia kapely si zároveň uctia speváčku Bety Majerníkovú, ktorá koncom mája tragicky zahynula pri autonehode. Na Grape si s Noisecut zaspievajú Ema Brabcová (Luno, ex- Khoiba), Slivka (PPE), Zdenka Predná a Katka Koščová.

Návštevníci podujatia si budú môcť prísť na svoje aj pri nehudobných aktivitách. Na letisku v Piešťanoch bude Summer Urban Market i módne prehliadky, na ktorých sa predstavia slovenskí aj zahraniční módni tvorcovia. Grape ponúkne aj divadlo, u-rampu s profesionálmi, športovou novinkou bude streetballový turnaj. "Snažili sme sa posilniť nehudobný program, pretože to bolo niečo, čo nám bolo vytýkané," uviedol na štvrtkovej tlačovej konferencii v Bratislave čerstvý otec Juraj Podmanický.

Permanentky na podujatie sa dajú v súčasnosti kúpiť za 39 eur, na mieste bude vstupné 45 eur. Jednodňový lístok na sobotu sa dá kúpiť za 34 eur, na mieste za 39 eur. Ľudia s preukazom ZŤP za dvojdňovú vstupenku zaplatia 20 eur. Deti do 12 rokov majú vstup v sprievode rodiča alebo zákonného zástupcu s dokladom o veku dieťaťa zdarma. Parkovanie bude stáť tri eurá.

Tí, ktorí prídu vlakom, budú môcť využiť kyvadlovú dopravu, ktorá bude premávať v polhodinových intervaloch. Areál otvoria v piatok 10. augusta o 12:00.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…